BohaterON. Łesiuk-Krajewska: to największa kampania edukacji historycznej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
BohaterON. Łesiuk-Krajewska: to największa kampania edukacji historycznej
BohaterON. Agnieszka Łesiuk-Krajewska: to największa kampania z zakresu edukacji historycznej w PolsceFoto: twitter.com/bohateron

W tym roku już po raz siódmy odbywa się kampania "BohaterON-włącz historię". Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka i pomysłodawczyni projektu, opowiedziała na antenie Polskiego Radia 24 o szczegółach tegorocznej edycji. Jak wskazała, jest to największa kampania z zakresu edukacji historycznej w Polsce. 

Agnieszka Łesiuk-Krajewska dodała, że siódma edycja została zmodyfikowana w oparciu o doświadczenia z poprzednich lat. - Przez ponad osiem lat naszych działań powstańcy otrzymali 1 mln 250 tys. kartek i listów od nadawców zarówno z Polski, jak i ze świata. To olbrzymia i niewyobrażalna liczba indywidualnych dowodów pamięci - podkreśliła.

Wskazała także, że w tym roku innowacją będzie nowy wymiar projektu "Kartka dla Powstańca", w którym wszyscy będą mogli bezpłatnie wziąć udział po to, by wyrazić uznanie i dumę dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę 78 lat temu.

"BohaterON-włącz historię"

Gość audycji dodała także, że już po raz czwarty, bazując na nowych założeniach, zostaną wręczone Nagrody im. Powstańców Warszawskich. Zwróciła również uwagę na działania pomocowe na rzecz bohaterów walk o stolicę, które organizatorzy realizują nieprzerwanie od 2014 r. 

- Podsumowując te liczby i inicjatywy oraz słuchając odbiorców naszych działań, w tym roku zdecydowaliśmy się zmienić formułę, żeby podtrzymać uwagę, zainteresowanie i zaangażowanie osób, firm i instytucji, które angażują się w nasze działania. Ale też, by dotrzeć do młodych ludzi, którzy być może pierwszy raz usłyszeli o tej akcji, a interesują się historią i będzie to dla nich pierwsza okazja na spotkanie z przeszłością - zaznaczyła.

Agnieszka Łesiuk-Krajewska przypomniała, że w działaniach edukacyjnych ubiegłorocznej edycji wzięło udział około 1 mln 400 tys. uczniów. Dodała, że w tym roku zaktualizowano i wzbogacono formułę inicjatyw edukacyjnych o dodatkowe narzędzia.

- Liczby związane z kampanią "BohaterON-włącz historię" są imponujące, a za nimi stoją realne działania, które pokazują, jak olbrzymia jest w Polakach potrzeba okazywania pamięci bohaterom, których jest z dnia na dzień coraz mniej - podkreśliła.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

23:43
Agnieszka Łesiuk-Krajewska: BohaterON to największa kampania z zakresu edukacji historycznej w Polsce ("Weekend kulturalny"/Polskie Radio 24)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

ProwadzącaMaja Kluczyńska

Gość: Agnieszka Łesiuk-Krajewska (pomysłodawczyni projektu i organizatorka kampanii BohaterON)

Data emisji: 29.07.2022 r.

Godzina emisji: 23.35

ng

Polecane