Iga Świątek awansowała do II rundy turnieju tenisowego WTA w Warszawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Iga Świątek awansowała do II rundy turnieju tenisowego WTA w Warszawie
Iga Świątek awansowała do II rundy turnieju tenisowego WTA w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

To było wielkie święto tenisa w Warszawie. Liderka światowego rankingu Iga Świątek pokonała mistrzynię Polski Magdalenę Fręch 6:1, 6:2 w I rundzie turnieju głównego Poland Open.

Iga Świątek awansowała do II rundy turnieju tenisowego WTA w Warszawie. W pierwszym secie Fręch była w stanie nawiązać w miarę wyrównaną walkę z faworyzowaną rywalką tylko w pierwszych dwóch gemach. W następnych partiach to Świątek niepodzielnie dominowała i ostatecznie wygrała 6:1.

Druga partia była nieco bardziej wyrównana, a Fręch dwukrotnie prowadziła (1:0 i 2:1). Kolejne cztery gemy należały do liderki rankingu WTA, ale kibice zgromadzeni na trybunach kompleksu Legii obejrzeli sporo efektownych zagrań z obu stron.

- Byłam skoncentrowana, tym bardziej że nie grałam oficjalnego meczu od Wimbledonu. Cieszę się z tego, że zagrałam solidnie. To była udana pierwsza runda - podsumowała swój występ Świątek. 

Doping i wsparcie

Przed meczem liderka rankingu WTA obawiała się, że występ przed polską publicznością będzie dla niej stresujący. - Atmosfera była świetna, wszyscy kibicowali z wielką klasą. Cieszę się, że trybuny były pełne - oświadczyła.

W II rundzie turnieju Polka zmierzy się z Rumunką Gabrielą Lee, która w pierwszej pokonała Cypryjkę Ralucę Georgianę Serban 3:6, 6:2, 7:5.

Przez cały czas trwania rozgrywek spotkanie śledzili i relacjonowali dziennikarze Trójki.


Posłuchaj

0:53
Iga Świątek na warszawskim korcie. Relacja Dariusza Urbanowicza (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

4:04
Iga Świątek na warszawskim korcie. Relacja Pawła Turskiego (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W turnieju rozgrywanym na Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej biorą udział 32 zawodniczki, na czele z prowadzącą od 4 kwietnia w rankingu światowym Świątek, która jest najwyżej rozstawioną tenisistką. Do zdobycia w singlu będzie 250 pkt do klasyfikacji WTA. Łączna pula nagród to 251 750 dolarów.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorzy relacji: Dariusz Urbanowicz, Paweł Turski
Data emisji: 27.07.2022
Godziny emisji: 15.52; 16.20

PR24 Sport/ IAR/zch

Polecane