Psie wakacje. Jak funkcjonują hotele dla zwierząt?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Psie wakacje. Jak funkcjonują hotele dla zwierząt?
Na czym polegają hotele dla zwierząt? Co zrobić, by nasz czteronożny przyjaciel nie odczuł rozłąki? Foto: Shutterstock

Dla wielu osób zwierzę to członek rodziny. Mimo że kochany, nie zawsze może pojechać z nami na wymarzone wakacje, zwłaszcza te zagraniczne. Na czym polegają hotele dla zwierząt? Co zrobić, by nasz czworonożny przyjaciel nie odczuł rozłąki? 

  • Zwierzęta nie powinny spędzać wakacji w miejscu, gdzie średnia temperatura jest znacznie wyższa niż ta, z którą na co dzień mają do czynienia.
  • Zwierzę domowe można zostawić u zaufanej osoby lub w hotelu dla zwierząt. 
  • Warto wybrać placówkę, która oferuje warunki najbardziej dostosowane do potrzeb naszego zwierzaka.

Futrzaści pupile nie zawsze są odpowiednimi kompanami do wakacyjnych wojaży. Zwłaszcza jeśli wybieramy kierunki charakteryzujące się nasłonecznieniem i wysokimi temperaturami. Z pomocą przychodzą placówki opiekuńcze, takie jak m.in. hotele dla zwierząt. Na czym polega ich działalność? 

– W całej przestrzeni mieszkają zwierzaki. Obecnie mamy cztery pieski, to taki standard. Zwierzaki są u nas pod dobrą opieką. Zawsze jest z nimi ktoś, kto im towarzyszy – mówi Anna Kurz, właścicielka jednego z hoteli dla psów. 

– Już na samym początku właściciel wypełnia obszerny formularz. To daje nam możliwość oceny profilu psychologicznego pieska. Po uzyskaniu tych informacji wiemy już, z czym możemy się mierzyć – zaznaczyła. 

Czytaj także:

Hotel dla zwierząt. Dla kogo? 

– Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji, że planujemy wyjazd i wiemy, że na miejscu nie będzie warunków odpowiednich dla naszego psa, albo że ze względu na charakter wyjazdu nie będziemy w stanie poświęcić mu tyle czasu i uwagi, ile potrzebuje, warto skorzystać z usług osoby, która będzie mogła zająć się nim w pełnym wymiarze godzin – podkreśliła doktor Magdalena Kalwas, weterynarz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

– Jeśli nasz pies jest żywy i lubi ruch, dobrze byłoby, żeby miejsce spełniało odpowiednie wymagania i zapewniało mu aktywność. Jeśli jest jednak spokojnym kanapowcem, znacznie ważniejsza będzie stała i troskliwa opieka oraz relacja, którą nawiąże z nim tymczasowy opiekun – dodała. 

Posłuchaj

3:05
Psie wakacje. Jak funkcjonują hotele dla zwierząt? (Trójka/Bed and breakfast)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Bed and breakfast
Prowadzący: Piotr FiranRaf Uzar
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 23.07.2022
Godzina emisji: 6.50

zch

Polecane