Skubas, czuły odkrywca mrocznych zakamarków duszy, wystąpił w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Ma na koncie trzy albumy studyjne i wielki miłosny przebój opowiadający… o braku miłości. Charyzmatyczny wokalista, gitarzysta i autor piosenek wystąpił na żywo w Trójce.

Utwór "Nie mam dla ciebie miłości" to wielki przebój 2014 roku i zarazem jedna z najbardziej poruszających polskich piosenek ostatnich lat. Jej autor i wykonawca Radosław Skubaja, występujący pod pseudonimem Skubas, zadebiutował w 2012 roku albumem "Wilczełyko", który przyniósł mu dwie nominacje do nagrody Fryderyka.

Dwa lata później ukazała się płyta "Brzask", a dotychczasową studyjną dyskografię Skubasa zamyka longplay "Duch" z 2020 roku. Artysta pracuje już nad kolejnym albumem, ale data jego wydania na razie nie jest znana.

W swojej twórczości Skubas podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji i  dotykają tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Głos pochodzącego z Lublina wokalisty można usłyszeć także w utworach innych artystów, m.in. "Ciepły wiatr" Natalii Przybysz, "Jakby nie miało być" Renaty Przemyk, "Żal mi" Julii Kamińskiej czy "Bezwładnie" formacji Mikromusic.

Jak muzyka Skubasa brzmi na żywo, mogli się przekonać uczestnicy największych polskich festiwali muzycznych, takich jak Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin czy Przystanek Woodstock. Artysta brał również udział w projektach Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 oraz Europejski Stadion Kultury.

mat. promocyjne / kc

Polecane