Czar pogodnego folku. Julia Pietrucha zagrała w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Wpadające w ucho melodie oprawione w akustyczne, folkowe brzmienia, zabarwione nutą elektroniki – to wszystko można było usłyszeć z Trójkowej sceny podczas koncertu Julii Pietruchy, który odbył się w kwietniu 2018 roku i który można było usłyszeć (oraz obejrzeć) w niedzielę 24 lipca.

Julia Pietrucha najpierw dała się poznać publiczności jako aktorka, występując w warszawskich teatrach oraz popularnych serialach telewizyjnych, m.in. "M jak miłość", "Pensjonat pod Różą" oraz "Blondynka". W 2016 roku wydała własnym sumptem debiutancki album "Parsley". Zawarte na nim subtelne i melodyjne piosenki, śpiewane z akompaniamentem ukulele, zyskały wielką popularność wśród fanów muzyki, co skłoniło Julię do kontynuowania kariery piosenkarki.

Jej druga płyta "Postcards from the Seaside" ukazała się w 2018 roku i zawierała materiał skomponowany przez Pietruchę po jej przeprowadzce nad morze, gdzie wokalistce wyjątkowo sprzyjała wena twórcza. – Dźwięki płynęły zewsząd. Jeśli nie zostały uchwycone podczas spacerów nad morzem, to pojawiały się w innych nieoczekiwanych okolicznościach, jak choćby podczas zespołowych podróży busem na koncerty.

Drugi longplay również został wydany bez udziału wytwórni płytowej, co pozwoliło Julii zachować pełną niezależność artystyczną. O utworach z "Postcards from the Seaside" artystka mówiła tak: "Nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane są delikatnymi balladami. Nie zabrakło oczywiście moich ukochanych folkowych melodii, chwilami zabarwionych elementami elektroniki. Klimat wciąż pozostaje jednak akustyczny. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon".

Wkrótce po wydaniu albumu wokalistka wraz z towarzyszącym jej zespołem wyruszyła w trasę koncertową promującą nowe piosenki. Muzycy występowali w klubach, salach teatralnych i filharmoniach, a 15 kwietnia 2018 roku zawitali do Studia im. Agnieszki Osieckiej.


Posłuchaj

52:49
Julia Pietrucha z albumem "Postcards from the Seaside" na scenie Trójki. Retransmisja koncertu (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Retransmisję koncertu Julii Pietruchy można było śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny będzie również streaming wideo.

kc

Polecane