Darłowo festiwalami stoi, ale nie tylko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Darłowo festiwalami stoi, ale nie tylko
Ławeczka pisarza Leopolda Tyrmanda w DarłowieFoto: PAP/Marcin Bielecki

22 Festiwal Filmów Skandynawskich to także filmy i atrakcje dla dzieci. Warto też pamiętać że w Darłowie przez całe lato można znaleźć wiele atrakcji. O tym także rozmawiał ze swoimi gośćmi Ryszard Jaźwiński.

Zobaczyć prawdziwe muminki

– Dzisiaj ja i moje koleżanki byłyśmy... muminkami. A tak naprawdę witałyśmy najmłodszych festiwalowych widzów przed przedpremierowym pokazem filmu "Pamiętniki tatusia Muminka". Bo na 22 Festiwalu Filmów Skandynawskich organizatorzy zadbali, żeby można było znaleźć także coś dla młodych i najmłodszych widzów – mówi Joanna Witkowska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Agnieszki Osieckiej.

– Zależało nam na tym, aby ci najmłodsi widzowie, bo to byli głównie przedszkolaki, mogli zobaczyć nie tylko film, ale także pełnowymiarowe postacie muminków. Stroje wypożyczył nam Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie za co dziękujemy – tłumaczy. – A w niedzielę ciąg dalszy muminkowych atrakcji: o godz. 14 pokaz filmu "Lato Muminków" – zaprasza.


Posłuchaj

2:54
Festiwalowe atrakcje dla najmłodszych widzów (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Media, filmy, organy, reggae

– W minionym tygodniu zakończył się w Darłowie Festiwal "Media i sztuka", którym rozpoczęliśmy sezon, teraz trwa 22. Festiwal Filmów Skandynawskich i tak naprawdę w tym tygodniu rozpoczęliśmy 56. Festiwal Organowy – wylicza Magda Burduk, dyrektorka Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda. – I jest jeszcze Reggaenwalde Festival, bardzo ważny festiwal wymyślony, organizowany i tworzony przez mieszkańca Darłowa, Roberta Gorgola. Odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia – dodaje.

– Ale nie tylko same festiwale: mamy także cykl muzycznych piątków. Od 22 lipca do końca wakacji regularnie co piątek o godz. 20. Zagrają m.in. Kraków Street Band, Poparzeni kawą 3 i Chłopcy z Placu Broni – zachęca.


Posłuchaj

5:28
Wakacyjne atrakcje Darłowa (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 15.07.2022
Godziny emisji: 14.37, 14.50

pr

Polecane