Tusk i Siemoniak chcą "wyprowadzić" prezesa NBP. Fogiel: rojenia, które podkopują fundamenty demokracji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Rojenia opozycji o silnych ludziach, którzy mają kogoś wyprowadzać, to wypowiedzi, które podkopują fundamenty systemu demokratycznego w Polsce – powiedział w "Śniadaniu w Trójce" Radosław Fogiel z PiS. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta) oraz Tomasz Trela (Nowa Lewica).

Narodowy Bank Polski złożył zawiadomienia do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka. Ma to związek z wypowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej z 2 lipca, w których – zdaniem NBP – podważali legalność wyboru prezesa tej instytucji i zapowiadali siłowe usunięcie Adama Glapińskiego z zajmowanego stanowiska.

Radosław Fogiel z PiS przyznał, że Adam Glapiński został powołany zgodnie z Konstytucją. – Rojenia opozycji o silnych ludziach, którzy mają kogoś wyprowadzać, to wypowiedzi, które podkopują fundamenty systemu demokratycznego w Polsce – mówił.

Zdaniem Pawła Sałka z Kancelarii Prezydenta "Siemoniak i Tusk nie mają świadomości, jak działa państwo". – Powołanie szefa NBP było legalne. Oni nadwyrężają zaufanie w zakresie polityki monetarnej i do ustroju. To groźby jak z filmów gangsterskich i wprowadzanie anarchii – przyznał.

Z kolei Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej powiedział, że "dziś jest wiele wątpliwości prawnych ws. legalności powołania szefa NBP, który jest indywidualnie odpowiedzialny za drożyznę w Polsce, który doprowadził do bankructw Polaków i okłamywał ich ws. inflacji". 

Tomasz Trela z Nowej Lewicy mówił w Polskim Radiu, że "Adam Glapiński jest szkodnikiem polskiej złotówki. – Jest on odpowiedzialny za najwyższy od 25 lat wskaźnik inflacji. Zachęcał do brania kredytów i powinien trafić pod Trybunał Stanu. Nie powinien on być dłużej prezesem NBP – dodał.

Posłuchaj

52:49
NBP złożył zawiadomienia do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka. Komentarze polityków (Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta), Tomasz Trela (Nowa Lewica), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 16.07.2022
Godzina emisji: 9.05

dn/kr

Polecane