Lato w mieście. Jakie atrakcje czekają w Warszawie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lato w mieście. Jakie atrakcje czekają w Warszawie?
Lato w Warszawie można spędzić ciekawie, kolorowo i kulturalnie.Foto: shuterstock/alefbet

Wakacje w mieście można spędzić ciekawie różnorodnie i "kulturalnie", co udowadnia Muzeum Warszawy. W jego placówkach oraz przestrzeni miejskiej dużo się będzie działo. - Mamy wiele warsztatów, wystaw, wydarzeń i aktywności dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów a także całych rodzin - mówi Monika Michałek z Muzeum Warszawy. - Program jest bardzo bogaty.

Miasto latem może być interesujące

Lato z Muzeum Warszawy zapowiada się wspaniale! Nie tylko ze względu na ciekawe wystawy czasowe, ale także ofertę spotkań, spacerów, wykładów. To tylko niektóre przygotowane atrakcje.

W Muzeum Woli trwa nowa wystawa Białoszewski nieosobny, otwarta w setną rocznicę urodzin poety. Na Rynku Starego Miasta głośna Grażyna Hase. Zawsze w modzie wciąż przyciąga publiczność. A ponadto niebanalny repertuar Kina Syrena, warsztaty, oprowadzania, spacery; także kierowane ku nowym mieszkańcom i mieszkankom miasta, jak również tym uczącym się języka polskiego.


Bogaty program na Pradze

Bogaty program prezentuje Muzeum Warszawskiej Pragi. - Mamy wystawę stałą, oprócz tego prezentujemy projekty czasowe. Na scenie letniej odbywać się będą różnorodne występy - opowiada Katarzyna Kuzko-Zwierz, kierowniczka Muzeum Warszawskiej Pragi. - W programie także spacery po Pradze. Zapraszamy m.in. na przechadzkę "Praskie kamienice i przedsiębiorcze prażanki". Będziemy odwiedzać praskie uliczki i opowiadać o niezwykłych kobietach, które zamieszkiwały tą dzielnicę. Zobaczymy także zapomniane już obiekty. W planach mamy także spacery z tłumaczem na język ukraiński po Saskiej Kępie i Parku Skaryszewskim.

Piechotą nie tylko na Pradze. Między innymi Muzeum Farmacji organizuje cykl spacerów przyrodniczych z Karolem Szurdakiem, etnobotanikiem i biologiem. Spacery będą odbywały się w różnych lokalizacjach Warszawy. Dzięki nim można będzie więcej dowiedzieć jakie rośliny rosną w Warszawie i jej okolicach.


Źr. Facebook/Muzeum Warszawy

Gry i zabawy rodzinne

Muzeum Warszawy obok wystaw, wydarzeń, koncertów i spacerów namawia do gier rodzinnych. - Zapraszamy do wypożyczenia plecaków do gier rodzinnych. W każdy czwartek można zamówić zestaw do gry i całą rodziną wybrać się na eksplorowanie Starego Miasta z zagadkami i zadaniami oraz odkrywaniem tajemniczych miejsc - mówi Monika Michałek. - Na naszej stronie są także opracowane trasy spacerowe, które można sobie ściągnąć i z nich skorzystać. Dzięki temu będziemy mogli poznawać Warszawę i jej dzieje. Tematów do wyboru jest dużo i można wiele się dowiedzieć. Można tego lata połączyć przyjemne z pożytecznym.


Posłuchaj

11:18
W audycji mówimy o programie "Lato w mieście z Muzeum Warszawy!" (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: "Stację Kultura" 

Prowadzą: Marta Zinkiewicz

Gość: Katarzyna Kuzko-Zwierz (kierowniczka Muzeum Warszawskiej Pragi), Monika Michałek (Działu  Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy)

Data emisji: 15.07.2022

Godzina emisji: 10.40

aw/mat.pras

Polecane