Na co w weekend wybrać się do kina?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na co w weekend wybrać się do kina?
Kadr z filmu "Na chwilę, na zawsze" w reż. Piotra Trzaskalskiego. Na zdjęciu: Martyna Byczkowska i Paweł Domagała. Foto: mat. prasowe/Kino Świat/Robert Pałka

O miłości dla młodego i starszego widza. W kinach "Na chwilę, na zawsze" i "Powodzenia, Leo Grande". Filmy ocenia krytyk Łukasz Muszyński.

"Gwiazd naszych wina" po polsku

- Wzruszająca do łez historia oraz doskonała ścieżka dźwiękowa zawierająca autorskie piosenki zdobywcy Frydryka oraz covery światowych przebojów - to odpowiedź na potrzeby polskiego widza, który szuka w kinie prawdziwych emocji - mówią twórcy filmu "Na chwilę, na zawsze". - Pomysłodawcą, współscenarzystą i jedną z gwiazd filmu jest Paweł Domagała, który zna się na graniu i na śpiewaniu, wie też jak wygląda branża muzyczna od środka – opowiada krytyk Łukasz Muszyński. - Nic więc dziwnego, że aktor stworzył dla siebie postać  Borysa - charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy, na którego drodze staje nagle Pola – główna bohaterka tej historii.

Pola ma 22 lata i jest u szczytu popularności. Wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie poznaje Borysa. - Na pierwszy rzut oka wygląda, że wszystko ich dzieli, ale jak to bywa w przypadku filmów o miłości, jednak trochę łączy. Czy na tyle, żeby stworzyć szczęśliwy związek, czy jednak pozostać w niespełnieniu? Na to pytanie jednak nie wypada mi odpowiadać – śmieje się gość Czwórki. W wywiadach Paweł Domagała podkreślał, że zależało mu, żeby zrobić film dla młodego widza w takim stylu, jak "Gwiazd naszych wina". Czy to mu się udało? Odpowiedź znajdziecie w kinie.

NA CHWILĘ, NA ZAWSZE - oficjalny zwiastun / Kino Świat


Posłuchaj

7:53
O tym, co słychać w świecie filmu opowiada krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

O przyjaźni, która zrodziła się z "igraszek w alkowie"

Na ekranach także "Powodzenia, Leo Grande" w reż. Sophie Hyde, z Emmą Thompson i Darylem McCormackiem. Główna bohaterka Nancy Stokes, emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande. - Leo okazuje się świetnym terapeutą, który na każdą wątpliwość Nancy ma przygotowany jakiś bon mot rodem z poradnika życiowego coacha, ale im dłużej bohaterowie rozmawiają i lepiej się poznają, to okazuje się, że nawet on ma swoje ciemne strony i różne, nieprzepracowane, smutne historie w swoim życiorysie. To spotkanie daje im szansę, by zmienić życie - dodaje Muszyński.

Powodzenia, Leo Grande - zwiastun PL / forumfilmpoland

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzą: Marta Zinkiewicz

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 15.07.2022

Godzina emisji: 10.15

kul

Polecane