Carnaval Sztukmistrzów - święto sztuki cyrkowej w Lublinie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Carnaval Sztukmistrzów - święto sztuki cyrkowej w Lublinie
Carnaval Sztukmistrzów - Lublin, lipiec 2021.Foto: shutterstock/Krzysztof Stanek.

- W Lublinie zobaczymy cyrk współczesny. Wystąpią artyści o przeróżnych umiejętnościach, którzy mają świetną technikę, potrafią żonglować, są doskonałymi akrobatami - mówi Iwona Kornet, koordynatorka Carnavalu. - Dzięki tym artystom można spojrzeć na sztukę cyrkową od innej strony.

Sztuka cyrkowa na najwyższym poziomie

Tworzony od trzynastu lat w Lublinie Carnaval Sztukmistrzów ma już swoją markę wśród artystów cyrkowych z całego świata. Na festiwal przyjeżdżają twórcy z najdalszych jego zakątków.

- W tym roku można będzie zobaczyć artystów m.in. z Argentyny. Zobaczymy także reprezentantów Francji, Belgii, Czech - zdradza organizatorka. - W wydarzeniu weźmie udział także duża grupa doskonałych artystów z Polski.

Jak podkreśla gość audycji, Carnaval Sztuki bardzo wspiera środowisko polskich artystów cyrkowych. Właśnie podczas tego wydarzenia będzie miał finał projekt "Incydent Polski"To konkurs na najciekawsze pomysły spektakli cyrkowych, który został ogłoszony jesienią ubiegłego roku przez Warsztaty kultury w Lublinie. Teraz podczas premierowych przedstawień można będzie podziwiać zwycięskie spektakle. 


Cztery dni atrakcji

Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 28–31 lipca. To cztery dni wypełnione pokazami nowej sztuki cyrkowej, sztuki iluzji, akrobatyki i pokazów klownów. Wystąpią także połykacze ognia, i highlinerzy. W okolicach Starego Miasta i Śródmieścia publiczność będzie mogła podziwiać slacklinerów balansujących na taśmach. Święto sztuki cyrkowej w Lublinie to także otwarte spektakle uliczne, pokazy trup i artystów, które można będzie oglądać na lubelskich placach i uroczych uliczkach Starego Miasta.

- Jest to wizytówka Lublina. To wiodąca letnia impreza w naszym mieście. Wielu turystów przyjeżdża specjalnie na spektakle, a bilety na pokazy można jeszcze kupić - mówi gość audycji. - Będzie też wiele otwartych spektakli ulicznych oraz koncertów. W planach także jest bogaty program imprez towarzyszących m.in. świetny klub festiwalowy, warsztaty arielowe. Do dyspozycji uczestników będzie także świetnie rozwinięta strefa gastronomiczna. Program jest bogaty, więc od rana do wieczora można spędzić świetnie czas w Lublinie.

Źr. Youtube/ Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie | Edycja 2019


Posłuchaj

9:58
Zbliża się Carnaval Sztukmistrzów. O programie wydarzenia mówi koordynatorka Iwona Kornet (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska 

Gość: Iwona Kornet (organizator wydarzenia "Incydent polski 2022")

Data emisji: 14.07.2022

Godzina emisji: 11.25

aw

Polecane