Znakomite teksty i taneczne rytmy. Retransmisja koncertu Pablopavo i Ludziki [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Paweł Sołtys, występujący pod scenicznym pseudonimem Pablopavo, urodził się w 1978 roku, a 15 lat później założył swój pierwszy zespół. Występował z grupami Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin, współtworzył również sound systemy Zjednoczenie i Ba-lan. W 2009 roku ukazał się album "Telehon", którym artysta rozpoczął działalność pod szyldem Pablopavo i Ludziki.


Poważna muzyka taneczna ze wsparciem noblistów

Wydany w październiku 2018 roku krążek "Marginal" był piątą pozycją w studyjnej dyskografii tej formacji. Muzycznie utrzymany w stylistyce popowo-tanecznej, zawierał utwory do tekstów napisanych w zdecydowanej większości przez samego Sołtysa. – Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa – mówili muzycy zespołu przy okazji promocji płyty.

Najbardziej znany utwór z albumu "Marginal" nosi tytuł "Karwoski" – dotarł on do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu 3. Wśród 13 piosenek zamieszczonych na płycie znalazły się dwie z tekstami literackich noblistów: "Piosenka" Czesława Miłosza oraz "W przytułku" Wisławy Szymborskiej. Wszystkie wymienione tytuły trafiły do repertuaru koncertu, który odbył się 20 lutego 2019 roku w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.


Posłuchaj

52:08
Pablopavo i Ludziki z płytą "Marginal" w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Retransmisja koncertu (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

źródło: YouTube / karrotkommando

***

Retransmisja występu zespołu Pablopavo i Ludziki odbyła się w niedzielę 17 lipca. Można było śledzić ją na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny był również streaming wideo.

kc

 

Polecane