Radiowa Trójka na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowa Trójka na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022
Radiowa Trójka będzie obecna na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Foto: PR

W dniach 21-24 lipca radiowa Trójka gości na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice, skąd po raz kolejny – jako patron medialny – relacjonuje najważniejsze wydarzenia imprezy poświęconej nieszablonowej muzyce elektronicznej. Program 3 Polskiego Radia przygotował specjalne audycje plenerowe, transmisje i wywiady.

Tauron Nowa Muzyka to jeden z największych polskich festiwali, który przyciąga wielbicieli ambitnej elektroniki, alternatywy, rapu czy jazzu. Radiowa Trójka jest wieloletnim partnerem medialnym tego wydarzenia. Tegoroczna, 17. edycja odbywa się w dniach 21-24 lipca w Strefie Kultury w Katowicach.

W programie festiwalu koncerty wielu znanych i cenionych muzyków zarówno polskich, jak i zagranicznych. Program otwiera berlińska grupa Moderat. Wystąpią też Anna Calvi, Nilüfer Yanya czy polska artystka Resina, której będzie towarzyszył chór. Podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice oprócz koncertów odbędą się także wydarzenia towarzyszące m.in. wystawy w Muzeum Śląskim. 

Od czwartku, 21 lipca dziennikarze radiowej Trójki informują słuchaczy o przebiegu wydarzeń prosto z festiwalu (w czwartkowych audycjach "Trójka przed południem" i "W tonacji Trójki"). W piątek "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.00-13.00) Piotr Firan poprowadził ze studia plenerowego w Katowicach. Tego samego dnia Justyna Grabarz zaprosi na specjalną audycję muzyczną (22.00-00.00) prosto z miasteczka festiwalowego. O Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie można posłuchać także w sobotę w godz. 6.00-9.00 w audycji "Bed & Breakfast". Podczas nadawania "LPT po godzinach" i "Departamentu rytmu" odbędą się bezpośrednie łączenia z dziennikarzami Programu 3, którzy będą w Katowicach. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę (godz. 00.00-02.00) specjalna audycja na żywo, prosto z festiwalu, którą poprowadzi Justyna Grabarz.

Polecane