Ewa Liebchen w "Miejscówce z Dwójką". Muzyka zainspirowana meblami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ewa Liebchen w "Miejscówce z Dwójką". Muzyka zainspirowana meblami
Ewa LiebchenFoto: Ksawery Zamoyski/materiały prasowe

Najbliższą "Miejscówkę z Dwójką" zainspirowała... wyjątkowa kolekcja mebli autorstwa dwójki młodych polskich projektantów Ewy Bochen i Macieja Jelskiego o nazwie "Oddity". - Taki jest też tytuł utworu, który powstał jako dźwiękowa identyfikacja do tych mebli - mówiła w Dwójce flecistka, solistka i kameralistka Ewa Liebchen.

Koncert w pracowni meblarskiej

Utworu tego będzie można posłuchać w najbliższej "Miejscówce z Dwójką", a nagranie koncertu zrealizowane zostało w pracowni, w której powstały meble.

- Poszłam kluczem miejsca, bo na moją "Miejscówkę" zapraszam państwa do Milanówka, do galerii, a jednocześnie pracowni renowacji mebli historycznych. W tej pracowni powstała wyjątkowa kolekcja mebli "Oddity" - wyjaśniała Ewa Liebchen.

Jak zaznaczyła, pomysłodawczynią tej kompozycji jest twórczyni pracowni SquareDrop Agnieszka Śniadewicz-Świca. - Zostałam poproszona przez właścicielkę pracowni o tę dość nietypową współpracę, o skomponowanie muzyki do mebli - mówiła artystka.

Osobliwe piękno mebli

Ewa Liebchen podkreśla, że kolekcja "Oddity" to nie są zwykłe meble.

- Założeniem było stworzenie kolekcji, która nie będzie tylko sztuką użytkową i nie będzie to tylko design. Są to wyjątkowe przedmioty, wyjątkowe obiekty, osobliwe piękności, które będą inspirować twórców innych dziedzin i przejdą do historii jako dzieła sztuki - zaznaczyła.

ZOBACZ WSZYSTKIE "MIEJSCÓWKI Z DWÓJKĄ">>>

Kompozycja będzie miała swoją premierę właśnie podczas "Miejscówki z Dwójką". Ewa Liebchen podkreśliła, że inspiracją przy tworzeniu muzyki były dla niej powtarzające się w kolekcji motywy takie jak koło czy kula. Partię elektroniki stworzył do tego utworu Sławomir Kupczak.

Posłuchaj

15:15
Ewa Liebchen w "Miejscówce z Dwójką". Muzyka zainspirowana meblami (Wybieram Dwójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na koncert z cyklu "Miejscówka z Dwójką" zapraszamy w sobotę (16.07) w godz. 18.30-19.00. Transmisja na falach Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie wideo na dwójkowym Facebooku, kanale YouTube i stronie internetowej Dwójki.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Jamrozek

Gość: Ewa Liebchen (flecistka)

Data emisji: 13.07.2022

Godzina emisji: 16.30

mg

Polecane