Tusk zaatakował prezesa NBP. Sobolewski: stał się chuliganem politycznym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Myślę, że ktoś, kto zszedł z piedestału brukselskiego, nie wie do końca, jak się zachować na polskim podwórku politycznym. Schodząc z tego piedestału, stał się takim chuliganem politycznym – mówił w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Donald Tusk na sobotniej "Konwencji Przyszłości" partii zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory, "wyprowadzi Glapińskiego z Narodowego Banku Polskiego". Według Tuska Glapiński jako szef NBP jest niekompetentny, nieprzyzwoity i nielegalny.

Krzysztof Sobolewski, który był gościem radiowej Trójki, skomentował słowa lidera Platformy Obywatelskiej.

– Czym jest nawoływanie do wyprowadzenia szefa NBP z budynku? Mogę tylko zapytać: Kto będzie następny? Prezydent? Też jest wybrany zgodnie z konstytucją, w demokratycznych wyborach. Więc pytanie, czy to już jest chuligan polityczny? – pytał.

Wybory samorządowe. Kiedy poznamy termin?

Podczas audycji został również poruszony temat wyborów samorządowych i dyskusji wokół ich terminu. – Moje prywatne zdanie jest takie, że chciałbym, aby wybory samorządowe zostały przeniesione na wiosnę 2024 r. Decyzja zapadnie po konsultacjach z prezydentem – podkreślił Sobolewski.

Posłuchaj

14:09
Krzysztof Sobolewski o wypowiedziach Tuska (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Sobolewski (sekretarz generalny PiS)
Data emisji: 7.07.2022
Godzina emisji: 8.45

pb

Polecane