Uchwała ws. realizowania wspólnej polityki. Cymański: może służyć rozgrywaniu różnic i napięć

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Uchwała ws. realizowania wspólnej polityki jest dziwna, ponieważ to, co zostało w niej zapisane, jest wszystkim znane. (...) Takie sprawy się załatwia wewnętrznie, a ta uchwała daje pewien sygnał na zewnątrz – ocenił na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański.

Rząd przyjął uchwałę dotyczącą skuteczniejszego realizowania przez wszystkich członków Rady Ministrów wspólnej polityki. Jak zaznaczono, zgodnie z zapisami każdy minister w swoich wystąpieniach będzie reprezentował stanowisko zgodne z ustaleniami przyjętymi przez rząd, które ma charakter wiążący i nie może być publicznie kwestionowane.

Jak ocenił na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański, uchwała "jest dziwna, ponieważ to, co zostało w niej zapisane, jest wszystkim znane".  Jeżeli uchwała ma mówić o tym, żeby nie mówić, to ona sama nie może mówić. Takie sprawy się załatwia wewnętrznie, a ta uchwała daje pewien sygnał na zewnątrz  wskazał.

Dodał także, że uchwała "może rozgrywać na zewnątrz napięcia, różnice i sytuacje kryzysowe".  One się zdarzają i to jest bardzo delikatny i trudny temat. Nie powinno się wyciągać pewnych rzeczy, bo czyha cała sieć przeciwników politycznych, którzy to później wykorzystują  podkreślił.

Uchwała ws. realizowania wspólnej polityki

Gość audycji przestrzegł także przed tym, "żeby nie przekraczać pewnej granicy, ponieważ posiadanie własnego zdanie jest czymś innym".  W partii nie musimy udawać, że się ze wszystkim zgadzamy, jednak proponuję kolegom zachowywać daleko posuniętą powściągliwość  powiedział.

 W partiach możemy się spierać, różnić i krzyczeć, ale później razem wychodzimy na zewnątrz i trzymamy sztamę. To jest jasne i takiego zachowania wymaga każda koalicja polityczna, nie tylko w Polsce. To kwestia elementarna  podkreślił.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

15:30
Tadeusz Cymański: uchwała ws. realizowania wspólnej polityki daje pewien sygnał na zewnątrz ("Salon Polityczny Trójki"/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tadeusz Cymański (Solidarna Polska)
Data emisji: 6.07.2022 r.
Godzina emisji: 8.45

ng

Polecane