Paul McCartney i Billie Eilish wesprą Ukrainę w amerykańskiej telewizji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paul McCartney i Billie Eilish wesprą Ukrainę w amerykańskiej telewizji
Sir Paul McCartneyFoto: darkmoon1968/Pixabay

Paul McCartney, Sheryl Crow i Billie Eilish znajdą się wśród gwiazd programu amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC, pod tytułem "Ukraine: Answering the Call". Show, które zostanie pokazane na żywo w niedzielę 3 lipca, ma przybliżyć Amerykanom sytuację na Ukrainie i pomóc zebrać fundusze na pomoc mieszkańcom ogarniętego wojną kraju.

Godzinny program "Ukraine: Answering the Call" jest w pewnym sensie odpowiedzią na apel Wołodymyra Zełenskiego, który wezwał Amerykanów, aby głośno opowiedzieli się przeciwko rosyjskiej agresji na jego kraj. Ukraiński prezydent ma wygłosić specjalne przemówienie podczas niedzielnego show, które będzie nadawane przez stacje NBC, MSNBC i CNBC. Miliony widzów przed ekran mają przyciągnąć wielkie gwiazdy muzyki i kina, zapowiadane w programie audycji.

Kilka pokoleń gwiazd we wspólnym celu

Oprócz Paula McCartneya, Sheryl Crow, Billie Eilish i jej brata Finneasa ma w niej wziąć udział także m.in. Alicia Keys. W przypadku gwiazdy amerykańskiej sceny R&B będzie to najprawdopodobniej zdalne połączenie, bo jest ona właśnie w trakcie trasy koncertowej po Europie, w ramach której 26 czerwca wystąpiła w krakowskiej Tauron Arenie. Dla 80-letniego Paula McCartneya będzie to natomiast pierwszy występ po wielkim koncercie na niedawnym festiwalu Glastonbury, gdzie na scenie wspomogli go m.in. Bruce Springsteen i Dave Grohl. Spośród gwiazd kina, które mają się pojawić w programie "Ukraine: Answering the Call", warto wymienić takie nazwiska, jak Jeff Daniels, Kristen Bell czy Julianne Moore.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia na 80. urodziny Paula McCartneya!

Jak zapowiadają przedstawiciele sieci NBC, ich inicjatywa ma zwiększyć świadomość Amerykanów na temat wydarzeń rozgrywających się na Ukrainie, m.in. dzięki osobistym świadectwom ludzi dotkniętych skutkami rozpętanej przez Putina wojny. Ma też przynieść im realną pomoc. Widzowie będą zachęcani do wpłat na konto międzynarodowej organizacji International Rescue Committee, a dodatkowo będzie można pobrać cyfrową wersję dzieła jednego z ukraińskich artystów, skanując za pomocą smartfonu wyświetlany na ekranie telewizora kod QR. Od każdego ściągniętego w ten sposób tokena na wsparcie Ukrainy zostanie przeznaczone 10 dolarów.

kc

Polecane