Kobosko: kwestią, która nas powinna łączyć jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Kwestią, która powinna nas łączyć, jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic, ponieważ wojna jest bardzo realna, bardzo brutalna i dzieje się dosłownie kilometry za naszą granicą – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Polska 2050.

Michał Kobosko mówił o spotkaniach opozycji z prezydentem Andrzejem Dudą w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego. – To dobrze, że w poniedziałek w tym gronie poznamy, mamy nadzieję, logikę myślenia, która stała za tym, że polski rząd i prezydent Duda poparli decyzje szczytu NATO. Wiele z tych decyzji znamy, a wielu nie znamy, bo nie zostały publicznie ogłoszone – stwierdził polityk.

"To jest w naszym interesie, naszego bezpieczeństwa"

Pytany o komentarz do szczytu w Madrycie ocenił, że podjęte decyzje mogą być wyzwaniem dla wielu państw Sojuszu, bo będą wiązały się z wydatkami. Odnosił się także do roli sekretarza generalnego Sojuszu.

– Jens Stoltenberg także uprawia politykę, próbuje działać metodą faktów dokonanych. Kadencję miał skończyć wcześniej, ale wojna na Ukrainie ją przedłużyła. Miał wrócić do Norwegii, miał tam urząd, miał być szefem Banku Centralnego Norwegii, ale wszystko się przedłużyło. On chce po sobie zostawić mocną, trwałą spuściznę – mówił Kobosko.

Pytany, czy to źle, że wywierana jest presja na rozwój NATO, odpowiedział, że to dobre dla Polski. – To jest w naszym interesie i w interesie naszego bezpieczeństwa, by NATO wzięło się do roboty. To były zarzuty nie tylko prezydenta Zełenskiego, że podczas gdy UE robiła bardzo wiele i te sankcje, jak byśmy ich nie krytykowali, były bardzo daleko idące, to NATO wiele mówiło, a niewiele robiło. Mam nadzieję, że to się zmieni po szczycie w Madrycie – stwierdził gość audycji.

– Kwestią, która powinna nas łączyć, jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic, ponieważ wojna jest bardzo realna, bardzo brutalna i dzieje się dosłownie kilometry za naszą granicą – powiedział Michał Kobosko.


Posłuchaj

14:17
Michał Kobosko: kwestią, która nas powinna łączyć jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Beata Michniewicz
Gość: Michał Kobosko (Polska 2050)
Data emisji: 01.07.2022
Godzina emisji: 8.45

pg/kr

Polecane