Dawid Podsiadło – retransmisja koncertu w Trójce [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dawid Podsiadło – retransmisja koncertu w Trójce [POSŁUCHAJ]
Dawid Podsiadło z zespołem w Trójkowym studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Od kilku lat jest jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. 6 grudnia 2015 roku Dawid Podsiadło wystąpił w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W pierwszą niedzielę lipca Program 3 Polskiego Radia przypomniał to wydarzenie i zaprosił do wysłuchania retransmisji koncertu. 

Przy okazji koncertu warto przypomnieć, że utwór Sanah i Dawid Podsiadło – "Ostatnia nadzieja" – od dwóch tygodni zajmuje najwyższą pozycję na "Liście przebojów Trójki"Publiczność ostatnich koncertów Dawida miała już szansę usłyszeć na żywo utwór "POST", jednak jego oficjalna premiera miała miejsce pod koniec czerwca. Przy tej okazji wokalista podzielił się z fanami kilkoma refleksjami nawiązującymi do tematyki nowej piosenki. "Nie jestem nawet strażnikiem Teksasu, więc tym bardziej średni ze mnie strażnik moralności. Natomiast wiem, że przez całe życie jedna cecha mnie nadzwyczajnie wkurza zarówno u mnie jak i u innych. To hipokryzja" – napisał Podsiadło w mediach społecznościowych. 

"Szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem" 

Dawid Podsiadło to artysta, który bez trudu wyprzedaje stadiony i największe hale koncertowe w Polsce. Dopiero co zakończyła się jego ostatnia trasa koncertowa, a już zapowiedział kolejne, jesienne tournée, które również sprzedało się w mgnieniu oka. Siedem lat temu Dawid był wielką nadzieją młodej polskiej sceny muzycznej. Najpierw zabłysnął jako zwycięzca telewizyjnego talent show "X Factor", a niedługo później wydał świetnie przyjęty debiutancki album "Comfort and Hapiness", z hitami "No", "Nieznajomy" oraz "Trójkąty i kwadraty". 


Posłuchaj

51:40
Wyjątkowy występ Dawida Podsiadło w studio przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Druga solowa płyta Podsiadły nosiła tytuł "Annoyance and Disappointment" i ukazała się 6 listopada 2015 roku pod patronatem radiowej Trójki. Równo miesiąc po jej wydaniu artysta wystąpił w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, by zaprezentować na żywo dużą część zawartości tego krążka. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. późniejsze wielkie przeboje, takie jak "Forest", "Pastempomat" czy "W dobrą stronę".

"Szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem" – tak określano muzykę Dawida. W takim też klimacie utrzymany był koncert tego niezwykle utalentowanego i charyzmatycznego wokalisty w Trójkowym studiu. 

Dawid Podsiadlo - Nieznajomy (na żywo z PGE Narodowego, 28.09.2019)/Dawid Podsiadło


Polecane