Dawid Tyszkowski: nie zakładam, że pójdzie mi bajkowo

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Dawid Tyszkowski: nie zakładam, że pójdzie mi bajkowo
Dawid Tyszkowski – "człowiek na krawędzi wokalnej kariery"Foto: Ola Bodnaruś

"Człowiek, który stoi na krawędzi wokalnej kariery" – tak Mateusz Krautwurst opisał goszczącego w tym wydaniu audycji Dawida Tyszkowskiego. Młody artysta opowiedział o swoich dotychczasowych osiągnięciach, planach na przyszłość i muzycznych inspiracjach.

Dawid Tyszkowski stawia dopiero pierwsze kroki na profesjonalnej scenie. Ma w dorobku jedną EP-kę, aktualnie pracuje nad debiutancką płytą długogrającą. Choć chciałby związać swoje życie z branżą muzyczną, do własnej kariery podchodzi z dużą dozą ostrożności. – Myślę, że to jest w ogromnej mierze kwestia szczęścia i przypadku, żeby ta kariera się rozrosła. Nie zakładam, że wszystko pójdzie mi bajkowo – mówił artysta w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Świeżo po wydaniu pierwszego minialbumu Tyszkowski już planuje kolejne kroki na swej muzycznej ścieżce. – Oczywiście cieszę się, że to już się stało i że to wyszło na świat. Ale cały czas mam takie myśli: "Ludzie, poczekajcie, mam jeszcze więcej do powiedzenia". To dopiero początek i już chciałbym lecieć z następnymi projektami.

Od słów do czynów

Dawid sam jest autorem wykonywanych przez siebie piosenek, które komponuje zazwyczaj za pomocą gitary akustycznej. Akordy i melodie pojawiają się jednak dopiero w drugiej kolejności. – Najczęściej zaczyna się od słów, od jakiegoś zdania, które wpadnie mi do głowy i ustawi kierunek, w którym powinien pójść utwór – opowiadał gość "Serdecznych dźwięków".


Posłuchaj

50:48
Dawid Tyszkowski: Nie zakładam, że pójdzie mi bajkowo (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W audycji, oprócz nagrań jej głównego bohatera, usłyszeliśmy też utwory artystów, którzy są dla niego inspiracją, m.in. Dawida Podsiadły, Finneasa, Igora Herbuta i zespołu Linkin Park.

Lista utworów:

 1. Martin Lange – "To koniec"
 2. Dawid Tyszkowski – "Zepchnij mnie"
 3. Dawid Tyszkowski – "Odlot"
 4. Pola Chobot & Adam Baran ft. Magda Kluz – "Sam na sam"
 5. Finneas – "The 90s"
 6. Flyte – "Love is an Accident"
 7. Dawid Podsiadło – "Elephant"
 8. Kaśka Sochacka – "Spaleni słońcem"
 9. Linkin Park – "The Catalyst"
 10. Igor Herbut & Jucho – "Nic głupiego"
 11. Jon Bellion – "Cautionary Tales"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 27.06.2022
Godzina emisji: 23.07

kc

Polecane