Rosjanie bombardują cywilów na Ukrainie. We wtorek zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rosjanie bombardują cywilów na Ukrainie. We wtorek zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ
Ukraina wezwała do zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. rosyjskich ataków na cywilne celeFoto: PAP/MNS.GOV.UA

Ukraina wezwała ONZ do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Chodzi o ostatnie ataki Rosji na cele cywilne.

Uderzenie w centrum handlowe w mieście Krzemieńczuk w centralnej części Ukrainy ma być głównym tematem spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ, które ma się odbyć we wtorek o 21.00 czasu obowiązującego w Polsce - poinformował przedstawiciel albańskiej delegacji, która obecnie sprawuje rotacyjne przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa.

Ataki Rosjan na cele cywilne

Omawiany ma być także wczorajszy ostrzał Kijowa, który objął między innymi osiedle mieszkaniowe. Zginęła co najmniej jedna osoba, a sześć zostało rannych

W rosyjskim ataku rakietowym w Lisiczańsku w obwodzie ługańskim zginęło 8 osób, a 21 zostało rannych. Poszkodowani to cywile. Grupa została trafiona przez Rosjan pociskiem w momencie pobierania wody pitnej z cysterny - poinformowały ukraińskie władze lokalne.

Wstrząsające bombardowanie centrum handlowego

Rośnie liczba ofiar rosyjskiego bombardowania centrum handlowego w Krzemieńczuku na Ukrainie. Rosyjskie rakiety zabiły już co najmniej 13 osób i raniły kilkadziesiąt kolejnych. Liczba poszkodowanych może jednak jeszcze wzrosnąć.

Umieszczone w internecie przez dziennikarzy filmy z miejsca zdarzenia pokazywały gigantyczne płomienie i słupy dymu unoszące się nad budynkiem oraz ludzi uciekających przed pożarem. Rosyjskie rakiety trafiły centrum handlowe po południu, a według ukraińskiego prezydenta w środku miało być około tysiąca osób.

Eksperci twierdzą, że centrum handlowe zostało zbombardowane precyzyjnymi rakietami, co sugeruje, że Rosjanie zrobili to celowo. Gubernator regionu Połtawa powiedział, że rosyjski atak bez wątpienia jest zbrodnią wojenną.

Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji od 24 lutego.

Czytaj również:

Posłuchaj

0:50
Rośnie liczba ofiar rosyjskiego bombardowania w Krzemieńczuku. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

Zobacz także: wiceszef MSZ Marcin Przydacz w "Salonie politycznym Trójki"

jmo

Polecane