Piotr Müller o walce z inflacją: obniżamy podatki, przedłużyliśmy tarczę antyinflacyjną

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Zostawiamy więcej środków w kieszeniach Polaków po to, aby inflacja była mniej odczuwalna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller.

Rzecznik rządu, zapytany w "Salonie politycznym Trójki" m.in. o rosnące ceny w sklepach, przyznał, że "spodziewamy się wzrostu inflacji, bo sytuacja na rynkach paliw i na rynkach energetycznych sprawia, że staje się ona widoczna". 

– Obniżamy podatki, przedłużyliśmy tarczę antyinflacyjną, czyli mowa o obniżeniu podatków na żywność z 5 proc. do 0 proc., obniżeniu podatku VAT na paliwo z 23 do 8 proc., na gaz, energię elektryczną – wyliczał. Müller przypomniał także, że od 1 lipca wejdą w życie zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, które m.in. obniżają niższą stawkę podatkową z 17 do 12 proc. 

"Zostawiamy więcej środków w kieszeniach Polaków"

Gość Polskiego Rada zauważył, że "gdyby nie te działania, to inflacja byłaby wyższa". – Zostawiamy więcej środków w kieszeniach Polaków po to, aby inflacja była mniej odczuwalna. Polska w tym i przyszłym roku będzie miała dodatkowy wzrost gospodarczy, ale jego wymiar jest zależny od sytuacji międzynarodowej – powiedział.

Posłuchaj

13:03
Rzecznik rządu: zostawiamy więcej środków w kieszeniach Polaków (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadząca: Bartłomiej Graczak
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 28.06.2022
Godzina emisji: 8.45

dn/kr

Polecane