Kilka długich chwill jazz'n'bassowej przyjemności. Miles Davis, Sefi Zisling i Snarky Puppy w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kilka długich chwill jazz'n'bassowej przyjemności. Miles Davis, Sefi Zisling i Snarky Puppy w Trójce
Miles DavisFoto: PAP/KEYSTONE

Liczy się nie ilość, ale jakość – dlatego Michał "Grabek" Grabkowski w ostatnim czerwcowym wydaniu "Trójka budzi: jazz'n'bass" zaprezentował nam tylko pięć wyjątkowo długich utworów, większość w wersji koncertowej. Zagrali m.in. znaczący trębacze jazzowi swojego pokolenia, czyli Miles Davis i Sefi Zisling oraz grupa Snarky Puppy.

Sefi Zisling "Sky Sings (feat. Layla Moallem, Kerendun)"

Czołowy trębacz Tel Awiwu Sefi Zisling przywołuje brzmienie jazz-funku lat 70. na nowym, wydanym 22 maja, minialbumie "Welcome Sunset". Słychać tu dźwiękowe echa legend z epoki, takich jak Roy Ayres, Gene Harris, Bobby Humphre i Idris Muhammed. "Welcome Sunset" zawiera również rozszerzony dubowy remiks autorstwa Mahoganiego i Obasa Nenora, który zamienia "The Sky Sings" z drugiego albumu artysty "Expanse" w utwór taneczny.

The Sky Sings (feat. Jasmin Moallem, Layla Moallem, Keren Dun) (Obas Nenor's Extended Dub)/Sefi Zisling – temat


Snarky Puppy "Sleeper (Live at Royal Albert Hall)"

"We Like It Here" to dziewiąty album amerykańskiej grupy jazz fusion Snarky Puppy, który ukazał się 25 lutego 2014 roku. W audycji "Trójka budzi: jazz'n'bass" Michał "Grabek" Grabkowski zaprezentował dwa utwory z tej płyty będące zapisem koncertu w Royal Albert Hall –  "Sleeper" oraz "Shofukan".

Sleeper (Live)/Snarky Puppy


Miles Davis "This Is It"

Miles Davis w 1985 roku zadziwił muzyczny świat, gdy po 30 latach opuścił wytwórnię Columbia, by związać się z Warner Bros Records. W październiku tego samego roku w studiach Ameraycan w Los Angeles zaczął pracę nad albumem "Rubberband". Podczas sesji wspierali go producenci Randy Hall i Zane Giles. Realizowana płyta miała być drastycznym odejściem od dotychczasowego stylu jazzmana. Davis nacisk kładł na funkowe rytmy i soulowy groove. Co więcej, do udziału planował zaprosić kilkoro wokalistów, w tym Ala Jarreau czy Chakę Khan. Materiał nie został wówczas wydany, a Miles Davis rozpoczął pracę nad płytą "Tutu", która trafiła do sprzedaży w 1986 roku.

W 2018 roku fani Davisa poznali próbkę zaginionego materiału w postaci EP-ki "Rubberband", która ukazała się z okazji Record Store Day, a także została udostępniona w formacie cyfrowym. 6 września 2019 roku, nakładem Rhino, premiery doczekał się cały, składający się z 11 utworów, album "Rubberband". Dzieło zostało ukończone przez producentów Halla i Gilesa, a także siostrzeńca Milesa Davisa, Vince'a Wilburna Jr., który podczas oryginalnej sesji w latach 1985-86 grał na perkusji.

This Is It/Miles Davis

Lista utworów:

  1. GCh+ – "2"
  2. Sefi Zisling – "Sky Sings" (feat. Layla Moallem, Kerendun)
  3. Snarky Puppy – "Sleeper" (Live at Royal Albert Hall)
  4. Snarky Puppy – "Shofukan" (Live at Royal Albert Hall)
  5. Miles Davis – "Human Nature" (Live at Vienne Jazz Festival 1991)
  6. Miles Davis – "This Is It"


Posłuchaj

59:04
Michał "Grabek" Grabkowski prezentuje: Miles Davis, Sefi Zisling i Snarky Puppy w Trójce (Trójka budzi: jazz'n'bass)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: Jazz'n'bass
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 25.06.2022
Godzina emisji: 5.00

mat. promocyjne/kr

Polecane