"Lato z Radiem". Dyrektor radiowej Jedynki: to rzeczywistość wyznaczyła kierunek tegorocznej edycji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lato z Radiem". Dyrektor radiowej Jedynki: to rzeczywistość wyznaczyła kierunek tegorocznej edycji
"Lato z Radiem". Marcin Kusy w PR24: nasze sobotnie pikniki będą świętem, okazją do spotkania ze słuchaczamiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Chcielibyśmy, aby tegoroczny duch "Lata z Radiem" był właśnie w poczuciu wspólnoty, tego co jest ważne, uważności na siebie - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kusy (dyrektor - redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia) .  

51. edycja "Lata z Radiem"wystartowała 21 czerwca. Audycji Programu 1 Polskiego Radia przyświecać hasło "Mamy siebie - Pochwalmy się Polską".

Marcin Kusy wyjaśnił znaczenie hasła tegorocznej edycji wydarzenia. - "Lato z Radiem" wróciło ze zdwojoną siłą w duchu spokoju, wzajemnego szacunku, wsparcia, solidarności, pod hasłem "Mamy siebie". Chciałbym, by te dwa miesiące pokazały, że to nie jest pusty slogan. Rzeczywistość, która nam się objawiła, najpierw przez pandemię, a teraz przez tę bandycką agresję Rosji na Ukrainę, absolutnie zmieniła nasz sposób myślenia, nasze podejście do drugiego człowieka, wychwytywanie chwil, które dotychczas uważaliśmy jako dane raz na zawsze - zaakcentował.   

Jedną z nowości jest "Liga Superbohaterów". Kandydatów w tym plebiscycie mogą zgłaszać słuchacze przez formularz na stronie internetowej radiowej Jedynki. Marcin Kusy tłumaczył, że w tej akcji Program 1 Polskiego Radia chce "pokazać ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie, od wielu miesięcy pomagali i pomagają". Mowa tu nie o dużych instytucjach, ale osobach, które "gdzieś z tyłu" robią "bardzo dużo dobra".

Najczęściej czytane

Gość Mai Kluczyńskiej wskazał na znaczenie "LzR" dla jego organizatorów.  - Nasze sobotnie pikniki będą świętem, spotkaniem ze słuchaczami. Pełne aktywności, konkursów, muzyki, występów lokalnych gwiazd - mówił gość PR24. 

Posłuchaj

23:15
Marcin Kusy o szczegółach tegorocznej edycji "Lara z Radiem" ("Weekend kulturalny")
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej informacji o 51. edycji "Lata z Radiem" można znaleźć pod tym linkiem.

"LATO Z RADIEM" - SPRAWDŹ, CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO:

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Marcin Kusy (dyrektor - redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia) 

Data emisji: 24.06.2022

Godzina emisji: 23.35

kmp

Polecane