Festiwal Wschód Kultury. Dziedzic: rzeszowska odsłona wyróżnia się interdyscyplinarnością

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Wschód Kultury. Dziedzic: rzeszowska odsłona wyróżnia się interdyscyplinarnością
Festiwal Wschód Kultury. Dziedzic: rzeszowska odsłona wyróżnia się tym, że jest interdyscyplinarnaFoto: materiały promocyjne

- W czasie trzech dni Festiwalu mamy ok. 50 wydarzeń, pokazujemy rzeczy, których nie ma na co dzień w naszym mieście - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Festiwal Wschód Kultury wróci latem do Rzeszowa, Lublina i Białegostoku. Obejmie kilkadziesiąt wydarzeń, a będą nimi koncerty, wystawy, spotkania literackie, teatralne, filmowe, łączące różne kultury. Celem jest współpraca kulturalna miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego. W tym roku pierwszoplanowa rola należy do Ukrainy.

Poznaliśmy już polskie i zagraniczne gwiazdy tegorocznego Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury w Parku Sybiraków. Rusza 12. edycja największego na Podkarpaciu interdyscyplinarnego festiwalu kulturalnego Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury zaplanowana jest od 24 do 26 czerwca. To kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń.

"Połączenie wszystkich gatunków sztuki"

- Rzeszowska odsłona Festiwalu Wschód Kultury wyróżnia się tym, że jest ona bardzo interdyscyplinarna, to połączenie wszystkich gatunków sztuki. W czasie trzech dni mamy około pięćdziesięciu wydarzeń, pokazujemy rzeczy, których nie ma na co dzień w naszym mieście, jak rzeczy z dziedziny sztuki współczesnej. Niektóre wydarzenia są na tzw. wejściówki, które można pobrać ze strony internetowej Estrady Rzeszowskiej - wyjaśnił Marcin Dziedzic.

Mówiąc o korzyściach społecznych Europejskiego Stadionu Kultury, gość PR24 powiedział, że są nimi na pewno współpraca pomiędzy środowiskami artystycznymi, lokalnymi, ale też polskimi, centralnymi z krajami Partnerstwa Wschodniego oraz z podmiotami centralnej administracji, także samorządami. Podkreślił, że 12 lat współpracy przynosi ogromną korzyść dla wszystkich.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

22:15
Festiwal Wschód Kultury. Dziedzic: rzeszowska odsłona wyróżnia się tym, że jest interdyscyplinarna ("Weekend kulturalny")
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska 

Gość: Marcin Dziedzic (dyrektor Estrady Rzeszowskiej)

Data emisji: 23.06.2022

Godzina: 23:36 

Polecane