Ponad 760 kilometrów rowerem w szczytnym celu. Na pomoc strażakom z Ukrainy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ponad 760 kilometrów rowerem w szczytnym celu. Na pomoc strażakom z Ukrainy
Trwa ultramaraton kolarski pod hasłem "500 km+ na rowerze dla strażaków z Ukrainy". Polscy strażacy przemierzą ponad 760 kilometrów, by wesprzeć swoich kolegów zza granicy. Foto: shutterstock.com

Na rowerach pokonają ponad 760 kilometrów. Uczestnicy 6. Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego wyruszyli w drogę 23 czerwca. Na mecie zameldują się dwa dni później. Celem akcji jest zainicjowanie zbiórki pomocowej dla kolegów z Ukrainy.

Tegoroczna akcja ultramaratonu kolarskiego trwa pod hasłem "500 km+ na rowerze dla strażaków z Ukrainy". To inicjatywa kolegów ze Słupska, Wrocławia, Oławy i Polkowic. Obrana trasa została poprowadzona sprzed Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu do mety w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Trasa rekordów 

Podczas tegorocznej edycji bite będą dotychczasowe rekordy: to najdłuższa jak dotąd trasa. Dystans pokonywany przez uczestników liczy dokładnie 762 kilometrów i przebiega przez osiem województw. Chcąc pomóc Ukraińcom, do jadącego za nimi samochodu, strażacy zbierają artykuły spożywcze, chemię domową oraz artykuły medyczne opatrunkowe. 

– Za nami pierwszy odcinek Wrocław-Kraków. Trasa liczyła grubo ponad trzysta kilometrów. Jechaliśmy trochę na około, żeby sobie dołożyć, zobaczyć przepiękną Jurę i poczuć w nogach podjazdy. Nasi koledzy z Ukrainy też mają teraz porządną nogę. Wszyscy się wspieramy. W peletonie jest nas w sumie ponad trzydzieści osób – mówił Kamil Radomski z Fundacji Sportu Pozytywnego.

Kierunek Warszawa

– Dziś jedziemy w kierunku Sandomierza. To będzie wspaniała trasa wzdłuż Wisły. Spojrzymy na mgle unoszącą się nad zaroślami. Obiecaliśmy też sobie wykąpać się w Wiśle w Kazimierzu Dolnym. To nasze marzenie, do którego dążymy w dniu drugim maratonu. To taki cel minimalny. Chcemy dziś usiąść na starówce, popatrzeć na siebie i być dumnym z tego, co zrobiliśmy – zaznaczył uczestnik wydarzenia. 

Ultramaraton kolarski zakończy się w sobotę 25 czerwca w Warszawie.

Posłuchaj

2:33
Ponad 760 kilometrów rowerem w szczytnym celu. Na pomoc strażakom z Ukrainy (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Autor materiału reporterskiego: Łukasz Trocki
Data emisji: 24.06.2022
Godzina emisji: 7.

Polecane