Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska zbliża się wielkimi krokami!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska zbliża się wielkimi krokami!
Mazda Odyssey Warszawska Liga ŻeglarskaFoto: materiały prasowe

To już ostatnie dni przed rozpoczęciem cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2022. Zapowiadają się cztery wspaniałe weekendy pełne sportowych emocji na wodach Zalewu Zegrzyńskiego.

Regaty odbędą się na jachtach klasy Skippi 650 – sprawdzonych, efektownych jednostkach idealnie skrojonych do zawodów w formacie przesiadkowym. Na liście startowej pojawiło się aż 12 załóg. Każda z nich ma chrapkę na wygraną, jest sporo żądnych ścigania żeglarzy. Wśród nich wiele utytułowanych nazwisk, co gwarantuje najwyższy poziom wyścigów.

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska odbędzie się w formule przesiadkowej, na jachtach zapewnionych przez Sailing Legia – organizatora wydarzenia. Formuła ta pozwala wysunąć na pierwszy plan umiejętności żeglarskie, a nie szybkość łodzi.

"W tym roku organizujemy drugą edycję Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej i zgłosił się komplet załóg. Planujemy rozegranie od kilkunastu do nawet trzydziestu krótkich wyścigów, tak aby maksymalnie wykorzystać dwa regatowe dni. Sam startuję w regatach ligowych od wielu lat i jest to jedna z najciekawszych i najbardziej spektakularnych form żeglarstwa regatowego. Dzięki faktowi, że wyścigi są krótkie i intensywne, do tego odbywają się na trasie usytuowanej blisko brzegu, będą łatwiejsze do obserwowania i kibicowania" – mówi prezes Sailing Legia Jakub Pawluk, który stoi za organizacją WLŻ. I faktycznie - regaty będzie można oglądać z mola gościnnego Hotelu 500 w Zegrzu Południowym. Oglądanie regat dostępne jest dla wszystkich bezpłatnie.


materiały prasowe materiały prasowe

Sponsorem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera finansowo wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.


Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej:

Runda 1: 25 – 26 czerwca
Runda 2: 23 – 24 lipca
Runda 3: 20 – 21 sierpnia
Runda 4 (finał): 10 – 11 września

Lista startujących załóg:
1. Odyssey 1 – OD1
2. Odyssey 2 – OD2
3. Odyssey 3 – OD3
4. Legia Schools – LEG
5. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT
6. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT
7. „Drift” Sailing Team – DST
8. Warszawskie Towarzystwo Regatowe – WTR
9. FRAM – FRM
10. Star Telekom Racing – STR
11. Auto Podlasie Sailing Team – APS
12. Trójka Polskie Radio – PR3

Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Polecane