"Wiele razy wróżono mu koniec kariery, ale to wokół niego kręci się scena polityczna". Horała o prezesie PiS

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Już wiele razy mówiono, że mamy polityczny koniec premiera Jarosława Kaczyńskiego. A nadal wokół niego kręci się scena polityczna. Jego przeciwnicy definiują się i określają swoją tożsamość na tej podstawie, że są przeciw Kaczyńskiemu – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister infrastruktury Marcin Horała. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie jest już członkiem rządu. Lider PiS poinformował o swojej decyzji 21 czerwca. Jak powiedział, jego wniosek o odwołanie został przyjęty przez premiera i prezydenta.

Na urząd wicepremiera prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Błaszczaka. Minister obrony narodowej zastąpi Jarosława Kaczyńskiego jako szefa Komitetu do spraw bezpieczeństwa.

Gość radiowej Trójki podkreślił, iż "od dawna było wiadomo, że pan premier Jarosław Kaczyński będzie odchodził z rządu". Ocenił także działalność prezesa Prawa i Sprawiedliwości jako polityka.

"Jarosław Kaczyński jest niezastąpiony"

– Pan premier Jarosław Kaczyński jest niezastąpiony. Zbudowanie od zera – i to w kontrze do ośrodków dyspozycji prestiżu, władzy i pieniędzy – rządzącej formacji politycznej jest osiągnięciem o tyle wyjątkowym, że nie zdarza się w krajach rozwiniętych, w zachodnich demokracjach – zaznaczył Marcin Horała.

Przypomniał również, że już wiele razy przeciwnicy Jarosława Kaczyńskiego mówili o jego politycznym końcu. – A wokół niego nadal kręci się scena polityczna. Jego przeciwnicy definiują się i określają swoją tożsamość na tej podstawie, że są przeciw Kaczyńskiemu. To świadczy o nietuzinkowości prezesa PiS. Myślę, że premier Kaczyński nie raz jeszcze wiele osób zaskoczy – stwierdził wiceminister.

– Natomiast rola ministra Mariusza Błaszczaka znacząco wzrosła. Został wicepremierem ds. bezpieczeństwa. To niezwykle ważna funkcja, zwłaszcza teraz, kiedy kwestie związane z bezpieczeństwem są na pierwszym planie. Bardzo dobrze, bo dał on się poznać jako bardzo dobry minister obrony narodowej. Jestem przekonany, że będzie się dobrze wywiązywał ze swojej funkcji – podsumował polityk.

Posłuchaj

9:53
Marcin Horała o Jarosławie Kaczyńskim (Trójkowy Komentarz Dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Marcin Horała (wiceminister infrastruktury)
Data emisji: 22.06.2022
Godzina emisji: 18.10

bartos

Polecane