Polka "Dziadek" i... ruszyła kolejna edycja "Lata z Radiem"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polka "Dziadek" i... ruszyła kolejna edycja "Lata z Radiem"!
Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia w rozmowie z dziennikarzami Trójki. Na zdjęciu od lewej: Piotr Baron, Marcin Kusy i Tomasz Żąda. Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Pierwszy sygnał polki "Dziadek" to dla wielu znak, że nadeszło lato. Tegoroczne rozpoczyna się dokładnie o godz. 11.14, kiedy następuje przesilenie letnie (we wtorek, 21 czerwca). Ale już ponad dwie godziny wcześniej, o godz. 9.00, rozpoczęła się 51. edycja "Lata z Radiem"! 

  • To już 51. edycja "Lata z Radiem". Od początku sygnałem wywoławczym była polka "Dziadek"
  • Audycja tradycyjnie będzie nadawana w radiowej Jedynce od poniedziałku do soboty w godz. 9-12

Familijne pikniki zamiast koncertów

– Wszystko przygotowywaliśmy wiele tygodni, a nawet wiele miesięcy, ale dopiero kiedy ta maszyna ruszy, okaże się, czy wszystko jest dopięte. Mam nadzieję, że tak właśnie jest – mówi Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki. – W tym roku zamiast trasy koncertowej będą się odbywać familijne pikniki, coś, co pozwoli nam być razem. Stawiamy na hasło "Mamy siebie" i chcemy się pochwalić Polską, fantastycznymi ludźmi i pięknymi zakątkami naszego kraju. Jest to w duchu pokoju i bezpieczeństwa, co nie przeszkodzi nam w dobrej zabawie – zapewnia.

Pierwszy piknik odbędzie się już w sobotę 25 czerwca w Tarnowie. A potem "Lato z Radiem" zawita do Uniejowa (2 lipca), Działoszyc (9 lipca), Ostrołęki (16 lipca), Myślenic (30 lipca), Sieradza (6 sierpnia), Stegny (13 sierpnia), Legnicy (20 sierpnia) i Jakuszyc (27 sierpnia).

Aktywności, animacje i nagrody

– Liczymy na państwa, bo te spotkania są zawsze niezwykłe: kiedy wychodzi się ze studia, wychodzi się ze strefy komfortu radiowego. Możemy się spotkać i nie wszystko da się przewidzieć: to jest ta partyzantka studia plenerowego – tłumaczy dyrektor Kusy. – Będą aktywności, animacje i nagrody dla całych rodzin. Będzie z nami Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Kierowców, Inspekcja Transportu Drogowego, prof. Henryk Skarżyński ze swoim słuchobusem, nasi gimnastycy, czyli Piotrek Galus i jego drużyna – wylicza w Trójce dyrektor radiowej Jedynki.

Przeczytaj także


Ryś maskotka i Liga Superbohaterów

W tym roku maskotką jest ryś. Dlaczego on? Bo ryś jest uosobieniem wolności: to zwierzak, który – nie przeszkadzając nikomu – przekracza granice Słowacji, Ukrainy i Polski. I w tym tyglu pomieszkuje sobie na terenie czterech parków narodowych – tłumaczy Trójkowy gość. – I to jest też oczywiste nawiązanie do tego, żeby wspierać Ukrainę, solidaryzować się z tym narodem, który doświadczył bandyckiej agresji ze strony Rosji. Naszym ukłonem jest akcja specjalna Liga Superbohaterów. Dzięki niej chcemy dostrzec i uhonorować ludzi, którzy mają ogromne serca: na co dzień nie są wymieniani, a od wielu miesięcy z poświęceniem pomagają nie tylko uchodźcom, ale pomagają w ogóle – wskazuje.


Posłuchaj

6:28
Po raz 51. rusza Lato z radiem (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Marcin Kusy (dyrektor Programu 1 Polskiego Radia)
Data emisji: 20.06.2022
Godzina emisji: 17.16

pr

Polecane