"Z pasją jest jak z kartką papieru". Paweł Podgórski i dzieci musicalu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Z pasją jest jak z kartką papieru". Paweł Podgórski i dzieci musicalu
Warsztatowa Akademia Musicalowa powstała w październiku 2006 roku specjalnie dla utalentowanych dzieci i nastolatków, który pragną spełniać swoje artystyczne marzenia (zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

– Pasja jest niezwykle ważna – nadaje sens życiu, daje radość, daje chęć do przeżywania i dzielenia się tą pasją z innymi osobami. Bez pasji ciężko żyć, a z pasją pięknie i kolorowo – powiedział w audycji "Zagadkowa niedziela" Paweł Podgórski – aktor teatralny, musicalowy, filmowy, wokalista oraz twórca Warsztatowej Akademii Musicalowej, gdzie rozwija pasję do aktorstwa i śpiewu u najmłodszych.

Warsztatowa Akademia Musicalowa – szkoła dla małych artystów

Warsztatowa Akademia Musicalowa powstała w październiku 2006 roku specjalnie dla utalentowanych dzieci i nastolatków, które pragną spełniać swoje artystyczne marzenia. Jej założycielem jest Paweł Podgórski, aktor i pedagog od lat związany z Teatrem Muzycznym Roma. Celem WAM jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności niezbędnych młodym artystom musicalowym oraz przygotowywanie autorskich projektów teatralnych, filmowych oraz muzycznych. Wychowankowie szkoły Pawła Podgórskiego pod okiem znakomitych artystów uczą się wielu technik tańca, akrobatyki, śpiewu musicalowego i estradowego oraz uczestniczą w zajęciach aktorskich.

Pasja do teatru narodziła się u naszego gościa w momencie, gdy sam był jeszcze dzieckiem i mieszkał w maleńkiej mazowieckiej wsi Gołotczyzna. – To przepiękne miejsce. Jest dla mnie pięknym wspomnieniem, początkiem mojego życia. To właśnie tam rozpoczęła się moja wielka pasja, jaką jest teatr, ale nie tylko teatr. Dzięki rodzicom, którzy byli nauczycielami, zrodziła się wtedy we mnie chęć bycia pedagogiem, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą. I tak też się stało  połączyłem swoje dwie pasje w jedną i po wielu latach powstała Warsztatowa Akademia Musicalowa. W tym roku obchodzimy 15. urodziny i przed nami mnóstwo marzeń do zrealizowania – mówił Paweł Podgórski w Trójce.

Najczęściej czytane

Gonić za marzeniami, patrzeć przed siebie

Artysta w "Zagadkowej niedzieli" poradził najmłodszym, ale nie tylko im, by "gonić za marzeniami, starać się nie tracić energii na niepomyślność, patrzeć przed siebie i ze śmiechem atakować każdy nowy dzień". Zapytany o to, kim są dla niego dzieci, odpowiedział: "Są sensem życia. Dzieci są moim sensem życia, absolutnie warto oddać się im w całości i w pełnej szczerości. Niezwykle ważne jest, żeby nasze dzieci czuły to, że są doceniane".

Warsztatowa Akademia Musicalowa w tym roku obchodzi swoje 15. urodziny, a od dwóch lat posiada swój własny teatr. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dziecięca energia, no i pasja.

– Z pasją jest trochę tak, jak z białą kartką papieru  kiedy oglądamy pusty zeszyt, on jest nijaki i smutny. Czysty, ale smutny. Kiedy mamy pasję, to zaczynamy w tym zeszycie rysować, kolorować pięknymi kolorami. Wtedy chętnie wracamy do tego zeszytu, przewracamy kartki i patrzymy na te piękne obrazy, które rysują się na kolejnych stronach – tłumaczył Paweł Podgórski. – Pasja jest niezwykle ważna  nadaje sens życiu, daje radość, daje chęć do przeżywania i dzielenia się tą pasją z innymi osobami. Bez pasji ciężko żyć, a z pasją pięknie i kolorowo – dodał.

– Mam obok siebie wspaniałych, cudownych, pięknych artystów. Wygrałem los, bo dzielę swoją pasję z cudownymi ludźmi, dla których warto to robić – powiedział artysta w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.

Posłuchaj

50:06
Z dziecięcej pasji do musicalu. Paweł Podgórski gościem Trójki (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

WAM - zaproszenie na casting/Warsztatowa Akademia Musicalowa

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Paweł Podgórski (aktor, twórca Warsztatowej Akademii Musicalowej)
Data emisji: 19.06.2022
Godzina emisji: 9.08

mat. promocyjne/kr

Polecane