Mariusz Wawrzyńczyk: gdy zadzwonił Romuald Lipko, rozłączyłem się

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mariusz Wawrzyńczyk: gdy zadzwonił Romuald Lipko, rozłączyłem się
Mariusz WawrzyńczykFoto: Forum/Teodor Ryszkus

– Współpracuję z czołówką polskich kompozytorów, bo to Romuald Lipko, Seweryn Krajewski, Marcin Nierubiec, Marek Kościkiewicz czy Tomek Lubert. Mam ogromne szczęście, że mogę współpracować z takimi tuzami polskiej sceny muzycznej – podkreśla gość Anny Popek, przyznając, że nie wszystkie kontakty z innymi artystami zaczynają się pomyślnie.  

Początek współpracy Mariusza Wawrzyńczyka z autorem takich przebojów, jak "Nic nie może wiecznie trwać", nie należał do najszczęśliwszych. Jak wspomina wokalista, gdy Romuald Lipko zakończył swoją przygodę z Budką Suflera i tworzył nowy zespół, postanowił spróbować swojego szczęścia. Jednak przez kilka miesięcy po próbach kontaktu, nie było odpowiedzi. Uznał więc sprawę za zamkniętą. Gdy robiąc zakupy w supermarkecie, odebrał telefon od mężczyzny przedstawiającego się jako Romuald Lipko, niewiele myśląc, podziękował za rozmowę i rozłączył się. Na szczęście cała sprawa zakończyła się szczęśliwie, czego owocem jest piosenka "Czas". 

Najczęściej czytane

Jak przyznał w rozmowie z Anną Popek zwycięzca w konkursie "Debiutów" na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oprócz wrażliwości i talentu, ogromnie ważny dla artysty jest upór i cierpliwość. – Artysta musi bardzo mocno dbać o swoją karierę. Jeśli tego nie robi, przepada,. Ile osób wygrało talent show, ile osób wygrało festiwal w Opolu i nikt o nich nie pamięta. Oni wciąż czekają, że ktoś do nich zadzwoni w odpowiednim momencie. Trzeba samemu walczyć. W 2018 roku nagrałem płytę "Zawsze pod wiatr" i to jest moje motto życiowe – przyznaje Mariusz Wawrzyńczyk. 

Mariusz Wawrzyńczyk - "Nie budź mnie" (Official Music Video)/Mariusz Wawrzyńczyk

 Ponadto w audycji: 

  • #fotoodnowa – konkurs fotograficzny Centrum Archiwistyki Społecznej;
  • rocznica uchwalenia orderu Virtuti Militari;
  • związki Opola z papieżem Pawłem VI.

Posłuchaj

47:29
Mariusz Wawrzyńczyk o konieczności bycia wytrwałym (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Data emisji: 19.06.2022
Godzina emisji: 11.09

Polecane