Dwa Teatry. Spektakle stawiające pytania o przyszłość ludzkości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dwa Teatry. Spektakle stawiające pytania o przyszłość ludzkości
Festiwal Dwa Teatry w Zamościu dobiega końcaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Dobiega końca XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - Zamość 2022. - Na festiwalu zaprezentowano już wszystkie konkursowe spektakle i słuchowiska - relacjonowała w Dwójce Ewa Kitlińska.

Jak przyznała nasza reporterka, największe emocje wywołały produkcje poruszające aktualne problemy, z którymi mierzy się ludzkość. Jednym z nich był spektakl telewizyjny Iwana Wyrypajewa pt. "Badania ściśle tajne".

- Aranżując spotkanie trójki amerykańskich naukowców, którzy biorą udział w badaniach mających za cel uratowanie naszej planety, Wyrypajew stawia widzowi fundamentalne pytania o przyszłość ludzkości, na które odpowiedzi wytrącają ze strefy komfortu - mówiła Ewa Kitlińska.

Uwagę odbiorców festiwalu zwróciło też słuchowisko Marii Brzezińskiej z Polskiego Radia Lublin oparte na wierszach białoruskiego poety Siarhieja Pryłuckiego w przekładzie Bohdana Zadury. Utwór ten w swojej wymowie przeciwstawia się totalitaryzmowi.

Gala wręczenia nagród

W tym roku o Grand Prix i liczne nagrody rywalizuje 19 słuchowisk i 12 spektakli telewizyjnych. Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się 13 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu.

Tuż po gali zamknięcia wydarzenia zapraszamy do radiowej Dwójki na audycję specjalną prosto z Zamościa. Początek o godz. 22.00.

W piątek Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia odebrali Magdalena Zawadzka i Andrzej Mastalerz.

Posłuchaj

4:19
Relacja z ostatniego dnia festiwalu "Dwa Teatry" (Wybieram Dwójkę)
+
Dodaj do playlisty
+
***

Przygotowała: Ewa Kitlińska

Data emisji: 13.06.2022

Godzina emisji: 16.10

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

Polecane