"Zagadkowa niedziela" na Festiwalu "Dwa Teatry": Dzieci to najpiękniejszy wiersz, jaki pisze ludzkość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zagadkowa niedziela" na Festiwalu "Dwa Teatry": Dzieci to najpiękniejszy wiersz, jaki pisze ludzkość
Katarzyna Stoparczyk i jej gość Bartek, podczas audycji "Zagadkowa niedziela". Festiwal "Dwa Teatry" 2022. Foto: Cezary Piwowarski/PR

Katarzyna Stoparczyk zaprosiła na specjalne wydanie audycji "Zagadkowa niedziela". Wprost z zamojskiego rynku i Festiwalu "Dwa Teatry" 2022, wraz z Januszem Kukułą, dyrektorem Teatru Polskiego Radia, opowiedziała o dźwiękach, magii radia i tym, co najważniejsze na świecie. 

Radio to dźwięki, odgłos i magia, jaką tworzą. – Słowa mamy po to, by pomagać innym ludziom żyć. Na tym polega ta sztuka – dodał Janusz Kukuła. Dyrektor Teatru Polskiego Radia opowiedział też o tym, co na świecie jest najważniejsze i najpiękniejsze: 

– Dzieci to najpiękniejszy wiersz, jaki pisze ludzkość. Zaczyna się słowami: "Każdy dzień jest dobry, by przyjść na świat". A potem każda chwila dodaje kolejne wersy. Piszą je rodzice. Dzieci uczą się tych słów na pamięć i noszą je przez życie. Wszystko zależy od tego, czy rodzice potrafią o tym świecie opowiadać i przekazywać dzieciom to, co sami chcieliby ocalić od zapomnienia i unicestwienia – zaznaczył Janusz Kukuła.

Sens świata

– Dziecko w którymś momencie zaczyna rozumieć, że bez niego świat nie może istnieć. Patrzenie na dzieci jest dowodem na to, że nasz świat ma najgłębszy sens, jaki tylko ludzkość może stworzyć. Nadchodzą przecież kolejne pokolenia – dodał. 

– Bez względu na wiek, jedziemy wszyscy w tym samym pociągu. Moje pokolenie siedzi w pierwszym wagonie, a dzieci w ostatnim. Mijamy te same stacje z napisem "nauka", "wartości", "miłość i przyjaźń", "radość", a czasem "smutek" – zaznaczył.  

Posłuchaj

47:11
"Zagadkowa niedziela" na Festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Audycja "Zagadkowa niedziela" wprost z Festiwalu "Dwa Teatry" 2022. Audycja "Zagadkowa niedziela" wprost z Festiwalu "Dwa Teatry" 2022.

Czytaj także:

"Dwa Teatry" 2022

Festiwal "Dwa Teatry" od samego początku traktowany jest jako przegląd i podsumowanie dokonań dwóch wielkich scen – Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia – promujące twórców, autorów, reżyserów i aktorów. W tym roku o Grand Prix i liczne nagrody rywalizuje 19 słuchowisk i 12 spektakli telewizyjnych. 

Wydarzenia z Festiwalu "Dwa Teatryna swoich antenach, stronie internetowej i w mediach społecznościowych codziennie relacjonują radiowa Jedynka, Dwójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom oraz Trójka.

"Chcieliśmy zaakcentować nasze stanowisko". Poezja opisująca wojnę | DWA TEATRY / Polskie Radio

Więcej o tym, co w Polskim Radiu o Festiwalu Dwa Teatry przeczytasz >>> TUTAJ <<<

Festiwal „Dwa Teatry - Zamość 2022” | DZIEŃ PIERWSZY / Polskie Radio

Dwa Teatry baner poziom 1300x150.jpg

Zapraszamy też wszystkich słuchaczy i miłośników teatru do odwiedzania specjalnego serwisu dwateatry.polskieradio.pl, gdzie można posłuchać wszystkich konkursowych słuchowisk oraz sprawdzić festiwalowe aktywności programów Polskiego Radia.  

"Dwa Teatry" - Sponsorzy"Dwa Teatry" - Sponsorzy

Polecane