Poranek w rytmie jazz'n'bass. Neneh Cherry, Sefi Zisling i Moby w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Poranek w rytmie jazz'n'bass. Neneh Cherry, Sefi Zisling i Moby w Trójce
MobyFoto: shutterstock.com

Po raz kolejny Michał Grabkowski udowodnia, że sobotnie poranki – mimo że wczesne – mogą być przyjemne i muzycznie rozkołysane. Wszystko to dzięki artystom prezentującym się w audycji "Trójka budzi: Jazz'n'bass".

– Rozpoczynamy od płyty, która ukazała się wczoraj. Jest miłym zaskoczeniem, mimo że nie czekałem na ten album. Neneh Cherry po czterech latach udostępniła kolejne wydawnictwo. Na płycie znajdziemy najpopularniejsze utwory artystki w wykonaniu innych artystów – powiedział Michał Grabkowski, zapraszając na poranne spotkanie z muzyką. 

Neneh Cherry to szwedzka wokalistka, raperka i DJ. Solowo zadebiutowała w 1989 roku. Album "The Versions" zawiera zrealizowane we współpracy z innymi artystami nowe wersje utworów z jej bogatego katalogu. 

"Neneh była moją ulubioną artystką, odkąd pojawiła się na scenie" – powiedziała w jednej z rozmów Sia, którą również można usłyszeć na najnowszym wydawnictwie. "Oszczędzałam kieszonkowe na czerwone buty i marzyłam, że pewnego dnia się spotkamy. Kiedy po dwudziestce zmagałam się ze swoim zdrowiem psychicznym, w jakiś sposób trafiłam do domu Neneh, gdzie się mną bardzo zaopiekowano i gdzie byłam traktowana jak jedno z ich dzieci. Rodzina Neneh obdarzyła mnie miłością, o jakiej mogłam tylko marzyć. Jestem im winna ogromne podziękowania. Neneh, moja pierwsza królowo, Cameron, mój bonusowy tato, kocham was na zawsze!" – przyznała wokalistka. 

Poza Sią i ANOHNI-m, który wybrzmiał na antenie Trójki, na krążku pojawili się także: Greentea Peng, Seinabo Sey, Jamila Woods czy Sudan Archives.

Neneh Cherry – Woman ft ANOHNI (Official Audio) / Neneh Cherry

Seri Kisling

W audycji pojawił się także Seri Kisling  topowy trąbkarz telawiwskiej sceny jazzowo-funkowej. Po piętnastu latach nagrywania i koncertowania z większością rozpoznawalnych izraelskich muzyków, w 2017 roku wydał solowy album zatytułowany "Beyond the Things I Know". Wydawnictwo jest rezultatem bliskiej współpracy i przyjaźni z multiinstrumentalistą i producentem Rejoicerem. 

Materiał na płytę powstał podczas trzydniowej sesji studyjnej. Jak podkreśla artysta, to mariaż afro-jazzu, szarpanych beatów i psychodelicznego funku. 

Older & Wiser/ Sefi Zisling 

Lista utworów

 1. NENEH CHERRY – Woman ft. Anohni
 2. SEFI ZISLING – Older & Wiser
 3. MOBY – Natural Blues
 4. SIA ft. NENEH CHERRY – Manchild
 5. TECHNIMATIC – Clockwise
 6. RONI SIZE – It's A Jazz Thing
 7. FISZ EMADE TWORZYWO – Kurz
 8. FIOLKA – Głośny śmiech
 9. MAANAM – Chcę Ci powiedzieć coś
 10. ROBYN, NENEH CHERRY – Buffalo Stance ft. Mapei
 11. MOONCHILD – What You Wanted ( Kiefer Remix )

Posłuchaj

59:42
Poranek w rytmie jazz'n'bass. Neneh Cherry i Sefi Zisling (Trójka budzi: Jazz'n'bass)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: Jazz'n'bass
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 25.06.2022
Godzina emisji: 5.00

zch/pr

Polecane