CARBON Silesia Festival. Igor Fleiszer: otwieramy sezon festiwalowy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
CARBON Silesia Festival. Igor Fleiszer: otwieramy sezon festiwalowy
Druga edycja Carbon Silesia Festival odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2022 w ZabrzuFoto: Mateusz Czech

- Artyści, którzy u nas wystąpią, mają w sobie coś takiego, że ich muzyka jest przyswajalna, łatwa do słuchania, ale nie komercyjna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Igor Fleiszer, pomysłodawca i współorganizator CARBON Silesia Festival.

Druga odsłona CARBON Silesia Festival odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w Zabrzu. To wielkie święto muzyki elektronicznej oraz plejady gwiazd elektronicznej sceny w unikatowej przestrzeni. W tym roku w Sztolni Królowa Luiza zagrają m.in. największe objawienia muzyczne ostatnich lat i królowie melodii: Monolink i NTO, jedni z najbardziej rozchwytywanych nazwisk na scenie elektronicznej jak Adana Twins - znani z występów w legendarnym Watergate w Berlinie czy niezwykle aktywny i twórczy producent Gerd Janson.

- Wszystkie sceny znajdują się na zewnątrz. Będzie również możliwość zwiedzania wybranych części kopalni - powiedział Fleiszer. Opowiedział także o samej przestrzeni wokół Sztolni Królowa Luiza, która została oddana do użytku po rewitalizacji w lipcu 2021 roku. 

Najczęściej czytane

Wspomniał także o minionej edycji SnowFest, która odbywała się tuż po rosyjskiej agresji na Ukrainę. - Postanowiliśmy przeznaczyć cały wpływ ze stacjonarnej sprzedaży biletów na pomoc Ukrainie. Udało nam się zebrać ponad 40 tys. zł, które przekazaliśmy Fundacji GOPR, która ma bezpośredni kontakt z ratownikami po ukraińskiej stronie. Te pieniądze zostały przeznaczone na opatrunki, lekarstwa - powiedział Fleiszer.

Posłuchaj

23:26
Igor Fleiszer o CARBON Silesia Festival (Weekend kulturalny/Polskie Radio 24)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Igor Fleiszer, pomysłodawca i współorganizator CARBON Silesia Festival

Data emisji: 09.06.2022

Godzina emisji: 23.35

st

Polecane