Immortal Onion i Michał Jan: w muzyce szukamy czegoś nowego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Immortal Onion i Michał Jan: w muzyce szukamy czegoś nowego
Roch Siciński rozmawia z Immortal Onion i Michałem Janem CiesielskimFoto: PR2

- Pomysł, żebyśmy zrobili coś wspólnie, krążył w naszych głowach już od dawna. Spotykamy się na jamach, lubimy się, dobrze się dogadujemy, wiedzieliśmy, że nasza współpraca się uda - mówił kontrabasista Ziemowit Klimek. Immortal Onion i Michał Jan wystąpią w najbliższy piątek (10.06) na koncercie w ramach cyklu "Jazz.PL".

Michał Jan Ciesielski dołączył do zespołu Immortal Onion. - Chciałem zrealizować swoje muzyczne pomysły i nagrać płytę. To był najbardziej naturalny wybór, lubię ten zespół, znamy się także prywatnie - stwierdził saksofonista. 

Muzyka jako gra kontrastów

Nazwa zespołu Immortal Onion (Nieśmiertelna cebula) jest swoistym manifestem. - To dwa słowa, które idealnie odzwierciedlają to, co dzieje się w naszej muzyce, a chodzi o grę kontrastów. Z jednej strony mamy immortal, czyli słowo o dużym ciężarze emocjonalnym, a druga część nazwy, cebula, zrzuca cały ten ciężar - tak samo jest w naszej muzyce. Może się to objawiać sytuacją, w której prowadzimy liryczną melodię, a chwilę później przełamujemy ją wejściem elektro - mówił Tomir Śpiołek.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Synteza najnowszych kierunków

Dodał, że słowo jazz nie powinno się kojarzyć wyłącznie tradycyjnie. - W muzyce chodzi nam także o coś nowego. Jazz zawsze był syntezą najnowszych kierunków w muzyce, co staramy się kontynuować, łącząc w naszej twórczości wszystkie możliwe najnowsze trendy - zaznaczył.

Wymiana ekspresji z publicznością

Według członków Immortal Onion grupie bliżej jest do sceny alternatywnej niż do jazzowej. - Zależy nam na wymianie ekspresji z publicznością. Znacznie łatwiej to osiągnąć, gdy nasze koncerty są odbierane na stojąco. Granie w klubie to nasz żywioł - podkreślił Ziemowit Klimek.

"Screens" to wspólny album artystów, a słuchacze Dwójki już wkrótce będą się mogli przekonać, jak ta muzyka brzmi na żywo. 

Koncert w ramach cyklu "Jazz.PL" poprowadzi Roch Siciński.

Skład:

Michał Jan Ciesielski - saksofon tenorowy/elektronika

Tomir Śpiołek - instrumenty klawiszowe

Ziemowit Klimek - kontrabas/moog

Wojtek Warmijak - perkusja


Posłuchaj

8:14
Immortal Onion i Michał Jan: w muzyce szukamy czegoś nowego (Wybieram Dwójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zobacz wideo:

(You Tube Dwójki)

***

Rozmawiał: Roch Siciński

Goście: Michał Jan Ciesielski, Tomir Śpiołek, Ziemowit Klimek, Wojtek Warmijak (muzycy)

Data emisji: 8.06.2022

Godzina emisji: 16.10

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mo

Polecane