Dopłaty do węgla dla odbiorców indywidualnych. Fogiel: rząd poprze tę inicjatywę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że walka z imperializmem rosyjskim jest kosztowna dla krajów, które nakładają sankcje. Jednak my nie chcemy, aby te koszty poniósł budżet państwa, ludzie najubożsi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. 

Gościem Beaty Michniewicz w audycji "Salon polityczny Trójki" był wicerzecznik PiS, który mówił między innymi o dopłatach do węgla dla odbiorców indywidualnych. 

Już na samym początku rozmowy Radosław Fogiel zapewnił, że impuls kierownictwa PiS przełoży się na decyzję rządu. – Takie są plany. To było również konsultowane wcześniej z premierem oraz ministrem aktywów państwowych – poinformował gość Trójki. 

Zaznaczył, że w tym wszystkim chodzi o to, aby ulżyć i ułatwić życie tym, którzy są zmuszeni opalać i ogrzewać domy węglem. 

"Brak kontaktu z rzeczywistością"

– To nie jest kogokolwiek "widzimisię", że ceny węgla poszły w górę. (...) A zwłaszcza hipokryzją w tej kwestii wykazała się opozycja, która używa tego argumentu do atakowania PiS  stwierdził Radosław Fogiel. - Przecież to opozycja i jej czołowy przedstawiciel w postaci Donalda Tuska pojechał z kamerą i zrobił ustawkę (...), gdzie dramatycznie apelował, żebyśmy wprowadzili embargo na rosyjski węgiel – dodał gość Beaty Michniewicz. 

Podkreślił również fakt, że ta sytuacja miała miejsce dzień po tym, jak Sejm przyjął takie rozwiązanie. – To pokazuje jego kontakt z rzeczywistością, a raczej jego brak – stwierdził.

Zaznaczył również, że obóz rządzący "zdaje sobie sprawę z tego, że walka z imperializmem rosyjskim jest kosztowna dla krajów, które nakładają sankcje". – Jednak my nie chcemy, aby te koszty poniósł budżet państwa, ludzie najubożsi – wyznał. 

Ostateczne ustalenia

Powiedział również, że trwają ostateczne ustalenia związane z formułą pomocy. – Dopiero zapadnie decyzja, czy będą to dopłaty, czy może część węgla będzie miała gwarantowaną cenę - wyjaśnił wicerzecznik PiS. 

Zapewnił również, że węgla nie zabraknie. – Płyną już do nas ogromne masowce i będą one płynąć przez cały sezon grzewczy z różnych krajów – powiedział gość Trójki. 

Posłuchaj

11:51
Radosław Fogiel" chodzi o to, aby ulżyć i ułatwić życie tym, którzy są zmuszeni opalać i ogrzewać domy węglem (Salon Polityczny Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 06.06.2022
Godzina emisji: 8.45

nj/kr

Polecane