Iga Świątek błyszczy w Paryżu. Sesja polskiej tenisistki wzbudziła zainteresowanie i... spowodowała korki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Iga Świątek błyszczy w Paryżu. Sesja polskiej tenisistki wzbudziła zainteresowanie i... spowodowała korki
Sesja Igi Świątek wzbudziła spore zainteresowanieFoto: AP/Associated Press/East News

Niedzielna sesja zdjęciowa Igi Świątek na paryskim moście Bir-Hakeim wywołała małe zamieszanie. Polka pozowała z trofeum za zwycięstwo w Roland Garros, a niektóre osoby porzucały swoje samochody na środku mostu i próbowały dotrzeć do tenisistki.

Sesja królowej Paryża wzbudziła zainteresowanie

Most Bir-Hakeim to miejsce kultowe. Rozpościera się bowiem z niego doskonały widok na Wieżę Eiffla. Często odbywają się na nim sesje ślubne.

Polka ubrana była w biały żakiet. Oprócz stylistów i przedstawicieli organizatorów towarzyszyła jej ochrona i miała co robić. Nie brakowało bowiem turystów próbujących się dostać do mistrzyni z prośbą o zdjęcie lub autograf.

Najbardziej zdeterminowani zatrzymywali samochody na środku mostu, włączali światła awaryjne, wysiadali i z bliska obserwowali wydarzenie powodując złość ochroniarzy i małe korki.

Drugie paryskie trofeum i rekord zwycięstw

Iga Świątek wygrała szósty turniej z rzędu oraz po raz drugi triumfowała w imprezie rangi Wielkiego Szlema. Podobnie jak w 2020 roku, polska tenisistka triumfowała we French Open na kortach im. Rolanda Garrosa. W decydującym spotkaniu 21-latka nie dała szans Amerykance Coco Gauff, pokonując ją 6:1, 6:3.

Finałowa wygrana była także 35. z rzędu zwycięskim pojedynkiem 21-letniej raszynianki. W obecnym sezonie wygrała już sześć turniejów. Wcześniej była najlepsza w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

Najczęściej czytane

Polecane