Czerwiec miesiącem ślubów. Jakie są najnowsze trendy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czerwiec miesiącem ślubów. Jakie są najnowsze trendy?
Suknia ślubna to wciąż jeden z najważniejszych elementów weselnego wystrojuFoto: shutterstock/IVASHstudio

Stłamszona przez dwa lata pandemii branża weselna w tym roku ma szansę na nowo odżyć. Właśnie rozpoczyna się letni sezon, a wraz z nim pojawiają się nowe trendy w modzie ślubnej i organizacji imprez weselnych.

Według popularnego poglądu czerwiec jest najlepszym miesiącem na wzięcie ślubu. Dla branży weselnej oznacza to prawdziwe żniwa – szczególnie że przez ostatnie dwa lata wiele par odkładało stanięcie na ślubnym kobiercu do czasu, aż skończą się obostrzenia sanitarne związane z pandemią. Wesela odbywają się zatem nie tylko w soboty, ale coraz częściej także w piątki, a nawet czwartki.

Wiele firm z branży weselnej niestety upadło w czasie pandemii, za to te, które przetrwały, mają szansę wykazać się większą kreatywnością niż wcześniej. – W tej chwili jest taka tendencja, że uroczystości są częściowo przekładane w plenery, do willi i rezydencji, żeby można było wyjść na przestrzeń ogrodową – mówi planistka weselna Kamila Romanow.

Świecące spody i odpinane rękawy

Nowe trendy dotyczą też wyposażenia sal, dodatków, prezentów dla rodziców, zaproszeń i strojów młodej pary. Najważniejsza wciąż pozostaje suknia ślubna panny młodej, która w tym sezonie powinna błyszczeć z daleka. – Dziewczyny bardzo lubią świecące spody, to wszystko ma się mienić. Jeśli chodzi o kolory, dużo jest beżów i ivory. No i znowu weszły odkryte plecy i ramiączka, co kiedyś było nie do pomyślenia – mówi Iwona Rduch z jednego z warszawskich salonów sukien ślubnych. W modzie są też sukienki z odpinanymi rękawami. – Dziewczyna idzie do kościoła z rękawami, a na zabawę je ściąga i jest sukienka odkryta – tłumaczy ich praktyczną stronę Iwona Rduch.


Posłuchaj

3:25
undefined
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nie każdy jednak podziela pogląd, że wesele musi być koniecznie huczną imprezą do białego rana. Pary biorące ślub coraz częściej rezygnują z takiej formy świętowania i organizują skromne przyjęcia, na które zapraszają tylko przyjaciół i najbliższą rodzinę.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Autor materiału reporterskiego: Michał Fedusio
Data emisji: 03.06.2022
Godzina emisji: 8.17

kc

Polecane