"1 mila". Dlaczego warto spróbować swoich sił w tym biegu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"1 mila". Dlaczego warto spróbować swoich sił w tym biegu?
Bieg "1 mila" daje także okazję do wspólnego biegania z przyjaciółmi w sztafecieFoto: shutterstock/Halfpoint

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy, niezależnie od tego, czy zaczyna biegać, czy jest już doświadczonym biegaczem, może wystartować na bieżni, poczuć się jak na prawdziwym mitingu lekkoatletycznym. Dostać imienny numer startowy, słuchać na żywo komentarza swojego biegu, spotkać wielkich biegaczy – mówi Magda Sołtys i zachęca do zapisów. 

Na warszawskiej odsłonie imprezy "1 mila", która odbędzie się już 5 czerwca, będzie można spotkać między innymi Marcina Lewandowskiego i Joannę Jóźwik. – Będzie mnóstwo innych sportowców, np. Agnieszka Kobus-Zawojska, którzy nie są związani z bieganiem, ale lubią to robić i przychodzą, żeby się pobawić na bieżni. Chcemy pokazać, że bieganie na stadionie jest naprawdę dla wszystkich – podkreśla rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego. 

 Czytaj także:

Jakie dystanse moją do wyboru uczestnicy? – Można pobiec milę. Klasyczny dystans średni  1609 m. To są cztery okrążenia, czyli naprawdę każdy może to pokonać. Jest też piątka. Trasa na tym dystansie biegnie trochę po stadionie, a trochę dookoła, po pięknych alejkach warszawskiego AWF-u. Są jeszcze sztafety 4 razy 400 m – wylicza gość "Biegam, bo lubię". Jak dodaje Magda Sołtys, rzadko można spróbować biegu w sztafecie, tym bardziej warto spróbować i zebrać ekipę czterech biegaczy.


Posłuchaj

3:32
Bieg na jedną milę. Dlaczego warto w nim wziąć udział? (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czwartek 2 czerwca jest ostatnim dniem zapisów na warszawską edycję imprezy. Jeśli komuś nie uda się zapisać, to ma szansę spróbować swoich sił już za kilka miesięcy w Poznaniu. – 25 września powtórka z rozrywki w Golęcinie, na stadionie Olimpii. To chyba najpiękniejszy stadion, otoczony lasem, a bieg na 5 km obywa się wokół jeziora Rusałki – opisuje Magda Sołtys. Zapisy trwają na stronie biegu "1 mila".


1MILA 2020. Poczuj emocje startowania na bieżni!/1MILA

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 2.05.2022
Godzina emisji: 14.21

gs

Polecane