Marcin Masecki zaprasza na południowoamerykańską "Miejscówkę"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marcin Masecki zaprasza na południowoamerykańską "Miejscówkę"
Marcin MaseckiFoto: Polskie Radio

- Ameryka Południowa jest we mnie tematem, hiszpański to był mój pierwszy język. Niedawno do mnie dotarło, że chcę grać muzykę południowoamerykańską, i taką propozycję skonstruowałem na "Miejscówkę z Dwójką" - mówił o występie w Dwójce (4.06) Marcin Masecki, jeden z najoryginalniejszych i najwszechstronniejszych współczesnych polskich muzyków. 

Marcin Masecki gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i jest kuratorem różnych muzycznych wydarzeń.

Muzyczne korzenie

Pochodzi z muzykującej rodziny. Babcia Halina Masecka była wieloletnią dyrektorką w szkole muzycznej przy ul. Wiktorskiej, dziadek był multiinstrumentalistą, a ojciec grał na klarnecie. - Ojciec indoktrynował mnie od najwcześniejszych chwil, nawet jeszcze przed moim przyjściem na świat grał mi na klarnecie przez skórę mamy - opowiadał nasz gość. - Koncert klarnetowy Mozarta to jeden z moich filarów - dodał.

Między klasyką a rozrywką

Działalność Marcina Maseckiego obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz zacieranie granicy między sztuką wysoką a rozrywkową stały się jego znakami rozpoznawczymi. - Byłem blisko tych dwóch tradycji, i pomimo że one przez chwilę zawarczały na siebie, ostatecznie byłem w stanie utrzymywać relacje i rozwój dwutorowo - wspominał muzyk.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Zaproszenie do Ameryki Południowej

A jaki będzie program najbliższej "Miejscówki z Dwójką"? - Usłyszymy zestaw południowoamerykański, niedawno skręciłem w tę stronę, a wydawałoby się, że mógłbym wcześniej. Pierwszych siedem lat życia spędziłem w Kolumbii, moja żona jest z Argentyny - opowiadał nasz gość. - A dziadkowie poznali się w Buenos Aires podczas II wojny światowej.

Marcin Masecki w "Miejscówce z Dwójką" >>>>

- Tam jest dużo żyznych, bogatych tradycji - zaznaczył gość "Miejscówki". - Brazylijskie choro, walc wenezuelski, merenge wenezuelskie, cumbia kolumbijska - wymieniał. - Różne gatunki zaprezentuję solo na pianinie, a na końcu - zaśpiewam.


Posłuchaj

13:45
Marcin Masecki zaprasza na "Miejscówkę z Dwójką" (Wybieram Dwójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Koncert już w najbliższą sobotę, 4 czerwca, od godz. 19 w "Miejscówce z Dwójką", a także wideo na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Marcin Masecki (multiinstrumentalista, kompozytor)

Data emisji: 1.06.2022

Godzina emisji: 16.30

Polecane