Franky – doświadczony debiutant z głową pełną pomysłów

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Franky – doświadczony debiutant z głową pełną pomysłów
FrankyFoto: Artur Wacławek

Po 10 latach na scenach muzycznych i teatralnych Kamil Franczak zadebiutował właśnie solowym albumem, wydanym pod pseudonimem Franky. Wokalista zawitał do "Serdecznych dźwięków", by opowiedzieć o tej płycie, o swojej artystycznej drodze i muzycznych inspiracjach.  

Niespełna 33-letni Kamil Franczak od lat związany jest z chorzowskim Teatrem Rozrywki, gdzie występował w wielu musicalach – grał m.in. diabła w spektaklu muzycznym "Piekło i raj". Innym razem wcielał się w rolę Freddiego Mercury'ego w widowisku "Golden Hits of Queen". Miał też w swym artystycznym życiorysie epizod wokalisty w zespole rockowym.

Jak przyznał w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem, tak szerokie spektrum artystycznych zainteresowań przysparza mu czasem zmartwień. – Bywa to moją zmorą w myśleniu o muzyce i o tym, jak bym to chciał poprowadzić w przyszłości. Jest to pewnego rodzaju utrudnienie, bo widzowie z musicalu niekoniecznie będą odbiorcami mojej muzyki, a widzowie Queen niekoniecznie pójdą na musical czy kupią moją płytę – mówił artysta.

Debiutancki solowy album, już jako Franky, wydał 13 maja 2022 roku. Nosi on tytuł "#lubiecie" i otwiera nowy rozdział w karierze wokalisty. – Wróciłem na start, można powiedzieć. Znów startuję z pozycji debiutanta – mówił gość audycji. Przyznał przy tym, że świetnie czuje się w nowej roli. – Ostatnio graliśmy koncert z tym materiałem i moje samopoczucie było zupełnie inne. Po raz pierwszy od lat wreszcie stanąłem na scenie w ubraniach, w których lubię chodzić i występować, w których czuję się najlepiej. To dla mnie super przeżycie.

Płyta "#lubiecie" zawiera mieszankę electro-popu z elementami funky, soulu, r’n’b i rapu. – Są osoby, które idą za mną w ciemno, mimo że nie spodziewały się takiego skrętu, jeżeli chodzi o kierunek muzyczny. To jest coś, co mnie cieszy, buduje i motywuje do tego, żeby nie zboczyć z tej ścieżki – zapewniał Franky. Artysta mówił też, że uwielbia pisać własne piosenki i praktycznie non stop przychodzą mu do głowy nowe pomysły.


Posłuchaj

51:24
Franky – doświadczony debiutant z głową pełną pomysłów (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Paulina Gołębiowska – "Mniej więcej"
 2. Franky – "Vibe"
 3. Gabi Kruk – "Dobrze, że jesteś"
 4. Franky – "Lustracja"
 5. Selah Sue feat. Benjamin Epps – "Hurray"
 6. Franky – "Marazm"
 7. Queen – "Bohemian Rhapsody"
 8. Ukeboy – "Listopad"
 9. Franky – "Kadr"
 10. Wild Whispers – "Pod tym samym niebem"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 30.05.2022
Godzina emisji: 23.07

kc

Polecane