Paweł Kukiz na listach Zjednoczonej Prawicy? Adam Bielan: to prawdopodobne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Nie wiem, czy Paweł Kukiz dołączy formalnie do Zjednoczonej Prawicy, czy wejdzie do klubu, ale sądzę, że jest prawdopodobne, iż wystartuje z naszych list w najbliższych wyborach parlamentarnych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł Adam Bielan.

– Jestem przekonany, że – tak jak w wyborach w 2015 czy 2019 – będziemy startować razem, jako Zjednoczona Prawica. Od momentu powstania ZP w połowie 2014 wygrywamy wszystkie wybory dzięki temu, że jesteśmy razem – mówił w Programie 3 Polskiego Radia europoseł i prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.

W jedności siła prawicy

Gość "Salonu politycznego Trójki" przypomniał, że "przed 2014 rokiem prawica była podzielona i przez to władzę w Polsce sprawowała lewica". – Jestem przekonany, że wszyscy liderzy ZP zdają sobie sprawę, jakie byłyby konsekwencje ponownego podziału. Po ostatnim posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy jest dobra wola ze strony wszystkich liderów ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę, żeby tę współpracę kontynuować zarówno w wyborach do parlamentu, jak i samorządowych, które nas później czekają, i w wyborach do PE w 2024 roku – wskazał polityk.

Na uwagę, że Zjednoczoną Prawicę tworzy wiele podmiotów, gość Polskiego Radia odparł, że "jest wielu posłów, którzy nie należą do żadnego z tych podmiotów – jest ugrupowanie Pawła Kukiza, które wspiera nas w parlamencie, [choć] nie jest formalnie członkiem [Zjednoczonej Prawicy]".

Ludzie Kukiz'15 na listach Zjednoczonej Prawicy?

Zapytany, czy Paweł Kukiz i jego ludzie dołączą formalnie do Zjednoczonej Prawicy, Adam Bielan stwierdził: "nie wiem, czy dołączy formalnie, czy wejdzie do klubu, ale sądzę, że jest prawdopodobne, iż będzie startować z naszych list w najbliższych wyborach parlamentarnych". – Nie mam upoważnienia, by wypowiadać się w jego imieniu, najlepiej, by on o tym mówił. Mamy jeszcze ponad rok, by przygotować się do tych wyborów – zaznaczył Adam Bielan.

Posłuchaj

13:22
Adam Bielan: niewykluczone, że ludzie Kukiz'15 wystartują z list Zjednocznej Prawicy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

Czytaj także:

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Adam Bielan (europoseł. prezes Partii Republikańskiej)
Data emisji: 27.05.2022
Godzina emisji: 8.45

mbl/kr

Polecane