Finał akcji charytatywnej "Matki Matkom" w Jedynce. Zobacz wynik licytacji

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Finał akcji charytatywnej "Matki Matkom" w Jedynce. Zobacz wynik licytacji
Przedmioty przeznaczone na licytację w ramach akcji "Matki Matkom" – na rzecz chorych dzieci z UkrainyFoto: Polskie Radio

Dzięki słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia podczas akcji charytatywnej "Matki Matkom" wylicytowane zostały niezwykłe przedmioty, m.in. biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia.

 • Licytacja charytatywna "Matki Matkom" odbyła się 26 maja na antenie Programu 1. 
 • Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. 
 • Najwyższą wartość wśród przedmiotów przekazanych na aukcję osiągnął srebrny naszyjnik podarowany przez pierwszą damę, Agatę Korhauser-Dudę. 
 • Zwieńczeniem licytacji i podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję, będzie koncert "To co najpiękniejsze - Dzieciom", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 maja 2022 r. 

Podsumowanie akcji charytatywnej 

Biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, piłka tenisowa z podpisem Igi Świątek czy koszulka Roberta Lewandowskiego to tylko niektóre z przedmiotów, które można było wylicytować w ramach charytatywnej licytacji na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. 

Cena wywoławcza każdego przedmiotu wyniosła 1000 zł. Najwyższą wartość wśród przedmiotów przekazanych na aukcję osiągnął naszyjnik podarowany przez pierwszą damę, małżonkę prezydenta RP Agatę Konrhauser-Dudę, który został wylicytowany za kwotę 9000 zł. W puli darów dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz piłka z podpisami reprezentacji Polski w piłce nożnej wylicytowane za kwotę 6500 zł. 

– Dzisiaj tą aukcją chcieliśmy zwrócić uwagę na los matek – ponieważ głównie ukraińskie matki poszukują u nas, w Polsce, bezpiecznej przystani – oraz na los dzieci, którzy tak naprawdę w żadnym konflikcie nie mają nic do powiedzenia, zawsze są ofiarami – mówił podczas Audycji Specjalnej Paweł Kwieciński, dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia. 

Wylicytować można było także m.in.: piłkę tenisową z podpisem Igi Świątek; młot Anity Włodarczyk oraz koszulkę z podpisami olimpijczyków z Tokio; koszulkę i piłkę Wilfredo Leóna; prywatny różaniec abp. Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; grafikę Zdzisława Beksińskiego; szachy z autografem arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy, a także batutę Adama Sztaby.

– Dziękuję wszystkim, którzy przekazali przedmioty do licytacji i tym, którzy licytowali w Jedynce. (...) Najważniejsze, że jesteśmy razem i robimy coś dobrego dla drugiego człowieka – podkreślił Paweł Kwieciński. 

>>>Wynik licytacji akcji charytatywnej "Matki Matkom" zobaczysz TUTAJ.

Telefoniczna licytacja na antenie radiowej Jedynki odbyła się 26 maja w godz. 8.00-19.20, a esemesowa – w godz. 8.0019.15. 

Posłuchaj

48:09
Podsumowanie licytacji charytatywnej "Matki matkom". (Audycja specjalna/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

PRZEDMIOTY:

 • Naszyjnik podarowany przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę - wylicytowany za kwotę 9000 zł. 
 • Koszulka i piłka Wilfredo Leóna, jednego z najlepszych siatkarzy na świecie, z możliwością obecności podczas umieszczania na niej autografu - wylicytowane za 3000 zł. 
 • Koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz piłka z podpisami zawodników reprezentacji Polski w piłce nożnej trafi do zwycięzcy, który wylicytował dary za 6500 zł. 
 • Piłka z podpisem Igi Świątek została wylicytowana na kwotę 3500 zł. 
 • Młot Anity Włodarczyk oraz koszulka z podpisami olimpijczyków z Tokio - kwota 2700 zł. 
 • Obraz Zdzisława Beksińskiego z możliwością odebrania go w Muzeum Historycznym w Sanoku i zwiedzenia tamtejszej galerii prac artysty - kwota 6500 zł.
 • Rzeźba pt. "Opiekunka" prof. Stanisława Kulona, wybitnego polskiego rzeźbiarza, została wylicytowana za kwotę 3700 zł. 
 • Obraz bez tytułu Rafała Olbińskiego, jednego z najbardziej znanych polskich artystów, twórcy plakatów oraz jednego z przedstawicieli tzw. polskiej szkoły plakatu - kwota 3300 zł. 
 • Srebrna moneta kolekcjonerska o nominale 10 zł wybita w 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" podarowana przez przewodniczącego Piotra Dudę - wylicytowana za kwotę 1200 zł. 
 • Szachy z autografem arcymistrza szachowego Jana-Krzysztofa Dudy zostały wylicytowane za kwotę 6000 zł. 
 • Ręcznie produkowany i malowany luksusowy serwis filiżanek firmy Ćmielów z możliwością zwiedzenia Fabryki Porcelany w Ćmielowie - kwota 2700 zł. 
 • Peleryna, ciupaga oraz kapelusz podarowany przez dowódcę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusza Lewandowskiego wylicytowane zostały za kwotę 1700 zł. 
 • Batuta Adama Sztaby z podpisem została wylicytowana za kwotę 1100 zł. 
 • Prywatny różaniec abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, został wylicytowany za kwotę 2000 zł. 

Wyjątkowy koncert 

Zwieńczeniem licytacji charytatywnej "Matki matkom" w podziękowaniu dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję, będzie koncert "To co najpiękniejsze - Dzieciom", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 maja, w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. 

Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne, a kupić je można TUTAJ. Sprzedaż online potrwa do 29.05.2022 roku, do godziny 18.00


Nieść pomoc najbardziej potrzebującym

Lekarze z Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie, największego ukraińskiego szpitala dziecięcego, w ciągu trzech miesięcy wojny uratowali życie ponad stu rannych dzieci, a ponad tysiącu udzielili podstawowej opieki lekarskiej. Nie przerwano pracy, pomimo że placówka była nieustannie ostrzeliwana przez rosyjskich najeźdźców.

– Od pierwszych dni wojny przywożono do nas bardzo poważnie ranne dzieci. Przed wojną nie byliśmy w stanie nawet sobie wyobrazić, że będziemy dokonywać takich operacji – mówi Polskiemu Radiu dyrektor placówki Wołodymyr Żownir. 

To, co od kilkudziesięciu dni dzieje się na Ukrainie, jest również przyczyną wielu poważnych traum. Dlatego każde trafiające do szpitala dziecko otaczane jest pomocą psychologiczną.

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna 

Prowadzili: Karolina Rożej i Daniel Wydrych 

Data emisji: 26.05.2022 r. 

Godzina emisji: 19.20

Polecane