Kolorowe nowości i trójwymiarowe muzyczne wspomnienia

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Kolorowe nowości i trójwymiarowe muzyczne wspomnienia
Damian Ukeje na koncercie w TrójceFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Tym razem w "Naszej tonacji" mieliśmy okazję m.in. sprawdzić, jak rozwinął się artystycznie Damian Ukeje. Usłyszeliśmy też kilkoro muzycznych debiutantów, wśród których znalazły się panie o uroczych imionach Weronika i Anielka.

Damian Ukeje już od dekady jest obecny na polskiej scenie muzycznej. Wokalista o polsko-nigeryjskich korzeniach dał się poznać szerszej publiczności w 2011 roku, gdy zwyciężył w programie "The Voice of Poland". Rok później wydał pierwszy singiel: "Bezkrólewie", który zabrzmiał jako pierwszy w tym wydaniu "Naszej tonacji". O tym, jaką drogę artystyczną przeszedł Damian od czasu, gdy debiutował, mogliśmy się przekonać chwilę później, słuchając jego najnowszej piosenki: "Zjednoczone stany".

Młode kobiece głosy w "Naszej tonacji"

W audycji usłyszeliśmy też głosy dwóch młodych i obiecujących wokalistek. Pierwsza z nich, pochodząca z Pabianic Weronika Borowiec, stała się popularna dzięki utworowi "Don Juan". Jej nowa piosenka muzycznie utrzymana jest w podobnym, synthpopowym klimacie lat 80. i ma tytuł, który kojarzy się z nazwą pewnej platformy społecznościowej bijącej rekordy popularności w internecie.

Z kolei Anielka (czyli Andżelika Balcerek) to artystka, która pierwsze sceniczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Oprócz rozwijania muzycznego talentu zadbała o dobre wykształcenie  została magistrem prawa. Na co dzień mieszka w Warszawie, sama pisze swoje piosenki, a jej twórczość "jest jej sposobem na wyrażenie myśli i podzielenie się własną historią anonimowej jednostki w wielkim mieście" – jak czytamy na oficjalnym profilu artystki.

Wspomnienia w 3D

W refrenie zaśpiewanej przez Anielkę piosenki "Miasto" padają słowa: "Jak mam zatrzymać czas?". Dzięki temu można ją połączyć z nagraniem, które Łukasz Ciechański zaprezentował kilka minut później. Nosi ono tytuł "Czas", a jego wykonawcą jest nieistniejąca już grupa Dive3D. – Polska scena muzyczna wiele ucierpiała po tym, jak zespół odszedł w niepamięć – stwierdził gospodarz "Naszej tonacji".


Posłuchaj

48:56
Kolorowe nowości i trójwymiarowe wspomnienia (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. DAMIAN UKEJE – "Bezkrólewie"
 2. DAMIAN UKEJE – "Zjednoczone stany"
 3. WERONIKA BOROWIEC – "Tik Tok"
 4. CLOCK MACHINE – "Bije dzwon"
 5. ANIELKA – "Miasto"
 6. PABLOPAVO I LUDZIKI – "Odtąd"
 7. ROSALIE & KRÓL – "Potrzeba skał"
 8. DIVE3D – "Czas"
 9. SEXY SUICIDE – "Sztuka latania"
 10. KLAN – "Epidemia euforii"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 26.05.2022
Godzina emisji: 12.06

kc

 

Polecane