Męskie kontrasty i kobiecy dar. Martin Lange i siostry Pruś

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Męskie kontrasty i kobiecy dar. Martin Lange i siostry Pruś
Zespół Martin LangeFoto: osiemdziewiec/mat. prasowy

Oni pracują razem od lat i właśnie wydali pierwszy wspólny album pod szyldem Martin Lange. One są rodzeństwem i na prima aprilis podarowały swym fanom drugą studyjną płytę.

Muzycy tworzący duet Martin Lange mają bogate muzyczne CV. Pisali piosenki m.in. dla Reni Jusis, Michała Szpaka oraz Kasi Lins, a kilka dni temu wydali pierwszą w pełni autorską płytę "Kontrasty". Marcin Makowiec i Michał Lange zawitali do "Naszej tonacji", by powiedzieć co nieco o swoim najnowszym dziele. – To jest zapis chwil i emocji, które nam towarzyszyły podczas powstawania tej płyty – stwierdzili artyści w rozmowie z Michałem Kirmuciem.

Niedoskonały Martin Lange

Muzycy opowiedzieli o tym, jaka jest różnica pomiędzy tworzeniem utworów dla innych wykonawców a pisaniem ich na własne potrzeby. – To jest o tyle łatwiejsze, że nie musimy siedzieć w głowach osób, dla których pracujemy. Po prostu wyrzucamy z siebie te emocje i wiemy, że to jest nasze. A pracując z innymi artystami, trzeba często szukać, odgadywać, zastanawiać się, czy dane środki wyrazu pasują do danej osoby, jak to ugryźć.

Michał Lange wyznał, co było dla niego największym wyzwaniem w pracy nad "Kontrastami". – Przed nagrywaniem wokali na ten album miałem długą przerwę w śpiewaniu, więc musiałem wrócić do formy. To były najbardziej stresujące chwile – powiedział wokalista. Z kolei Marcin Makowiec zdradził parę tajemnic producenckiej kuchni. – W ogóle nie stroiliśmy wokali na tej płycie, co nie jest wcale takie oczywiste, bo w dzisiejszych czasach praktycznie wszyscy stroją wokale. Nie równaliśmy bębnów, na tej płycie są też niestrojące basy, choć być może tego nie słychać. Chcieliśmy zrobić rzecz, która będzie naturalna, pozwalaliśmy sobie na błędy.

Harmonijne głosy sióstr Pruś

Dwa albumy studyjne ma już w swym dorobku siostrzany duet Kinga i Karolina Pruś. Drugi z nich, zatytułowany "Dar", ukazał się 1 kwietnia tego roku. O ile na początku działalności duet hołdował przede wszystkim brzmieniom soulu i R'n'B, na nowej płycie mamy do czynienia z bardziej różnorodną mieszanką stylów muzycznych. Jest jednak pewien czynnik, który się nie zmienił. – My jesteśmy tym składnikiem, który to wszystko tonuje lub podbija. Śpiewamy we dwie i w większości utworów jest ten element harmonizacji – mówiły siostry w "Naszej tonacji".

Artystki opowiedziały też, skąd na nowej płycie wzięły się wpływy rockowe ("ta muzyka jest idealna do wyrażania specyficznych emocji") oraz jaki przyświecał im cel przy nagrywaniu tego albumu ("chciałyśmy pokrzyczeć i wyszaleć się, ale też stonować nastrój i, powiedzmy, rozsiąść się na scenie").


Posłuchaj

49:38
Męskie kontrasty i kobiecy dar. Martin Lange i siostry Pruś (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. KOMBI – "Linia życia"
 2. SUNDAY MORNING – "Nie ma tam nic"
 3. MARTIN LANGE – "Dom"
 4. MARTIN LANGE – "To koniec"
 5. KINGA I KAROLINA PRUŚ – "Dar"
 6. KINGA I KAROLINA PRUŚ – "Hasło"
 7. MAANAM – "Espana For Ever"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 18.05.2022
Godzina emisji: 12.08

kc

Polecane