Silke Eberhard. Saksofon i gayageum w Berlinie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Silke Eberhard. Saksofon i gayageum w Berlinie
Silke EberhardFoto: Manuel Miethe/materiały prasowe

Bezkompromisowa improwizatorka i intrygująca kompozytorka, która pierwsze muzyczne kroki stawiała w orkiestrze dętej prowadzonej przez ojca. W "Rozmowach improwizowanych" saksofonistka Silke Eberhard opowie o Berlinie z lat 90. i współczesnej berlińskiej scenie.

W środowej "Nocnej strefie" usłyszeliśmy również o fascynacji koreańskim instrumentem gayageum, a także o tym, jak Silke Eberhard pracowała nad kompozycjami Erica Dolphy’ego i podczas kwerendy w amerykańskich archiwach odnalazła jego kompozycję dotychczas uważaną za niedokończoną.

Zabrzmiała rozmowa oraz muzyka Silke Eberhard, w tym materiału z najnowszej płyty jej zespołu Potsa Lotsa zatytułowanej "Gaya".

W drugiej części słuchaliśmy nowych płyt, zagrają między innymi: El Topo (Łukasz Marciniak, Alan Kapołka, Kamil Guźniczak), Sundial (Wojciech Jachna, Grzegorz Tarwid, Krzysztof Szmańda), Mary Halvorson, John Scofield, Sławek Pezda i Mateusz Gawęda.

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata

Była to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.


Posłuchaj

1:56:05
Silke Eberhard. Saksofon i gayageum w Berlinie (Nocna strefa/Dwójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 18.05.2022

Godzina emisji: 23.00

Polecane