Sunday Morning – pozytywna energia w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Rock, pop, soul, funk, jazz – echa wszystkich tych gatunków można usłyszeć w muzyce zespołu Sunday Morning. Jak formacja brzmi to na żywo? Słuchacze Trójki mogli się to tym przekonać w niedzielę 22 maja, kiedy artyści po raz pierwszy zaprezentowali się na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. 

Zespół Sunday Morning powstał w 2015 roku w Lesznie z inicjatywy perkusisty Andrzeja Maya. W styczniu 2022 roku wydał debiutancki album, zatytułowany po prostu "Sunday Morning". Znalazło się na nim dziewięć utworów o zróżnicowanej stylistyce, która odzwierciedla muzyczne inspiracje poszczególnych członków grupy. Jednym z nich jest Portugalczyk Iuri Gaspar, absolwent Wyższej Szkoły Muzyki w Lizbonie, mieszkający w Polsce od ośmiu lat.

Przebojowe kompozycje gitarzysty zespołu Przemysława Maćkowiaka łączą się z pozytywnymi tekstami, których przedsmak dają już same tytuły piosenek: "Miłością żyć", "Spokój w sobie mam" czy "Chwilo trwaj". Śpiewa je dźwięcznym głosem pochodząca z Kościana wokalistka Daria Kaczór-Boś. Dodatkowej energii przydaje utworom sekcja dęta, w skład której wchodzą saksofonista Rafał Gubański oraz trębacz Damian Ruskowiak (ten ostatni zagrał na płycie gościnnie). Skład grupy uzupełnia basista Sławek Pluta

***

Na transmisję koncertu zespołu Sunday Morning zaprosiliśmy w niedzielę 22 maja.

Polecane