Porozumienie rządu z KE w sprawie KPO. Rzońca: za chwilę będziemy mówić o pełnym szczęściu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Porozumienie rządu z KE w sprawie KPO. Rzońca: za chwilę będziemy mówić o pełnym szczęściu
Polski rząd osiągnął porozumienie z Komisją Europejską  ws kamieni milowych dotyczących uruchomienia środków z polskiego KPO. - Za chwilę będziemy mówić o pełnym szczęściu - przekonywał w Polskim Radiu Bogdan Rzońca.Foto: AP/Associated Press/East News

- Informacje, jakie otrzymaliśmy w ostatnich dniach, są bardzo obiecujące. Uważam, że KE jest bardzo blisko podjęcia ostatecznej decyzji w tej materii - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Bogdan Rzońca, mówiąc o porozumieniu rządu z Komisją Europejską ws. KPO. - Rząd w końcu poszedł po rozum do głowy - przekonywał zaś Krzysztof Hetman z PSL.

Polska i KE doszły do porozumienia ws. omawianych w negocjacjach dotyczących KPO kamieni milowych. Oznacza to, że jesteśmy bliżej otrzymania środków z unijnego Funduszu Odbudowy.

"Za chwilę będziemy mówić o pełnym szczęściu"

- Informacje, jakie otrzymaliśmy w ostatnich dniach, są bardzo obiecujące. Uważam, że KE jest bardzo blisko podjęcia ostatecznej decyzji w tej materii - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Bogdan Rzońca.

Gość "Pulsu Europy" ocenił, że "Komisja Europejska obserwuje to, co dzieje się w polskim parlamencie". - Te postępy w polskim parlamencie są istotne - zaznaczył. Przypomniał, że polscy posłowie podjęli pracę "związaną z uwzględnieniem pewnych propozycji, które przedstawiła kiedyś Komisja Europejska" oraz że swój projekt zmian w sądownictwie przedstawił także prezydent Andrzej Duda. - Polski Sejm poprawi pewnie projekt pana prezydenta Andrzeja Dudy i za chwilę będziemy mówić o pełnym szczęściu - dodał Bogdan Rzońca.

Hetman: Sejm będzie chciał zrealizować postulaty KE

W ocenie europosła PSL Krzysztofa Hetmana "rząd w końcu poszedł po rozum do głowy". - Jak rozumiem, ugiął się pod presją Komisji Europejskiej i postanowił zrealizować postulaty, które Komisja Europejska postawiła ponad rok temu rządowi i obozowi rządzącemu. Komisja Europejska, mówiąc o kamieniach milowych, oczekuje, że krok po kroku polski wymiar sprawiedliwości zostanie doprowadzony do porządku po destrukcji, jaką zafundował nam wszystkim minister Ziobro, skutecznie blokując środki europejskie - argumentował Krzysztof Hetman.

Posłuchaj

16:33
Krzysztof Hetma, eurodeputowany PSL i Bogdan Rzońca, eurodeputowany PiS o Krajowym Planie Odbudowy ("Puls Europy"/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

Zmiana ustawy o SN. Woś: wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości - zobacz video

***

Audycja: "Puls Europy"

Prowadzący: Beata Michniewicz

Goście: Krzysztof Hetman (eurodeputowany PSL), Bogdan Rzońca (eurodeputowany PiS)

Data emisji: 17.05.2022

Godzina emisji: 17.40


mbl

Polecane