Polskie Radio dla Ukrainy z czterogodzinną autorską audycją dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polskie Radio dla Ukrainy z czterogodzinną autorską audycją dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy
Polskie Radio dla Ukrainy w WarszawieFoto: Polskie Radio

Od wtorku, 17 maja, autorska audycja Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy wydłużona została z dwóch do czterech godzin. Audycja jest przygotowywana w Warszawie i nadawana – w języku ukraińskim – na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy, które dostępne jest na częstotliwości 100,6 FM w Warszawie, w aplikacji mobilnej, playerze i w cyfrowym radiu DAB+.

2 maja Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim – Polskie Radio dla Ukrainy w Warszawie, na częstotliwości 100,6 FM. Antena udostępniona została dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1. Transmituje jego audycje oraz emituje specjalne, autorskie programy Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Od wtorku, 17 maja, Polskie Radio wydłuża nadawanie audycji o kolejne dwie godziny. Od teraz można jej słuchać od godz. 17.00 do 21.00. W ofercie programowej znajdują się również audycje Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia na terytorium Ukrainy, na częstotliwościach UKF, partnera Polskiego Radia dla Zagranicy – Hromadskiego Radia.

Polskie Radio dla Ukrainy

– Audycje Polskiego Radia dla Ukrainy zawierają serwisy informacyjne, audycje kulturalne i publicystyczne, reportaże, bajki dla dzieci oraz kursy języka polskiego. Słuchacze mogą usłyszeć również polską i ukraińską muzykę, ze szczególnym uwzględnieniem wspólnych projektów polskich i ukraińskich artystów – mówi Andrzej Rybałt, dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy.

W programie znaleźć można nie tylko informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, ale też o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach. Polskie Radio dla Ukrainy to również praktyczne porady i niezbędne wskazówki dla tych, którzy przybyli do Polski. Dzięki specjalnej ofercie audycji uchodźcy mogą dowiedzieć się, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób dopełnić niezbędnych formalności.

– Oferta programowa Polskiego Radia dla Ukrainy stanowi odpowiedź na zainteresowanie słuchaczy zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Zespół redakcyjny Polskiego Radia dla Zagranicy pozostaje w stałym dialogu z odbiorcami i reaguje na ich potrzeby – dodaje Andrzej Rybałt.

Czytaj także:

Serwisy po ukraińsku

Od samego początku agresji Rosji na Ukrainę Polskie Radio nadaje serwisy w języku ukraińskim w Programie 1 i Programie 3. Obecnie w radiowej Jedynce (na falach długich 225KHz – dostępnych również na dużych obszarach Ukrainy i w prawie całej Europie) emitowane są one trzy razy dziennie: po godzinie 10.00, 14.00 i 17.00. W radiowej Trójce natomiast o godz. 10.30, 14.30 i 18.30. Serwisy są przygotowywane każdego dnia i realizowane przez Sekcję Ukraińską Polskiego Radia dla Zagranicy. Wiadomości w języku ukraińskim nadaje również Polskie Radio Kierowców. Dodatkowo na mocy porozumienia z publicznym Ukraińskim Radiem, od początku marca Polskie Radio na swojej częstotliwości DAB+ stale transmituje sygnał UKR1 na terytorium Polski.

Obywatele Ukrainy – przebywający w Polsce – mogą słuchać programu Ukraińskiego Radia także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne  "Polskie Radio" – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Dodatkowo antena Polskiego Radia dla Zagranicy emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF – dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu nadajnikom w obwodach Donieckim i Ługańskim.

Ponadto Portal PolskieRadio24.pl uruchomił całodobowy streaming audio-wideo w serwisie YouTube, w którym prezentowane są najświeższe i najważniejsze informacje dotyczące rosyjskiej inwazji zbrojnej na Ukrainę.

Polecane