Latem PiS ruszy w Polskę. Krzysztof Sobolewski zdradził szczegóły planowanej kampanii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Według medialnych doniesień PiS planuje na czerwiec dużą konwencję. Następnie liderzy PiS planują ruszyć w objazd po Polsce. Spotkania z obywatelami mają się odbyć w każdym powiecie, a na czele tej "letniej ofensywy" prawdopodobnie staną premier Mateusz Morawiecki i prezes partii Jarosław Kaczyński. O potwierdzenie tych informacji poprosiliśmy na antenie Trójki naszego gościa Krzysztofa Sobolewskiego. 

PiS rusza w Polskę

– Mogę powiedzieć, że szykujemy się do konwencji lub kongresu. To zapoczątkuje duży objazd kraju przez polityków PiS. Spotkania w powiatach, gminach, rozmowy z Polakami przyniosły nam sukces wyborczy – oświadczył sekretarz generalny PiS. 

Pytany, czy planowana kampania oznacza także nowy program partii rządzącej, odpowiedział, że "trwają prace nad przygotowaniem nowych założeń programowych w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej". – Komitet polityczny PiS podejmie niedługo decyzje – zaznaczył Sobolewski. Zdradził także, że planowane zmiany poza programem będą dotyczyły struktur partyjnych. 

Perspektywa przyspieszonych wyborów

W obliczu sporów w Zjednoczonej Prawicy (dotyczących np. zmian w sądownictwie) coraz częściej mówi się o skróceniu kadencji Sejmu. – W tej chwili nic nie wskazuje na przyspieszone wybory. Ale wychodzę z założenia, że kampania zaczyna się dzień po wyborach, więc trzeba być przygotowanym zawsze na każdą okoliczność – skomentował nasz gość. 

Mówiąc o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy, podkreślił, że "są to drobne nieporozumienia, z których zawsze wychodzimy w konsensusie i tym razem będzie podobnie". – Nikomu nie zależy na wcześniejszych wyborach i nikomu one nie są na rękę  dodał. 


Posłuchaj

13:49
Krzysztof Sobolewski o letniej kampanii PiS (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Sobolewski (sekretarz generalny PiS)
Data emisji: 16.05.2021
Godzina emisji: 08.45

kp/kr

Polecane